Ulft, Netherlands

Kerken tonen verbinding via het internet

Het traditionele buitenfestival Kerken in Engbergen kon vanwege de coronacrisis niet doorgaan. Vandaar dat er zondag door de samenwerking van het klavertjevierverbond van kerken in Oude IJsselstreek werd teruggegrepen op een livestream om de traditionele oecumenische kerkdienst toch door te laten gaan.
Regio8 | 29 juni 2020 16:30 | Aangepast op 29 juni 2020 16:30
"Het is een vervanging en werd met waardigheid uitgevoerd, maar het is wel jammer", aldus predikant Gerjanne van der Velde. "Normaal zit je in de natuur met een grote groep mensen en heb je nog meer dat gevoel van verbondenheid, maar het is wat het is." De kerken zijn tot grote teleurstelling van de voorgangers in Oude IJsselstreek al maanden leeg. Desalniettemin wordt het online livestreamen omarmd volgens predikant Theo Menting: "We bereiken toch veel mensen. Niet alleen hier in de omgeving, maar ook mensen van daarbuiten die met enige regelmaat kijken. Dus we zijn er blij mee dat er verbinding via internet er toch is." De coronacrisis heeft de kerkgemeenschap ook iets opgeleverd.

De verbondenheid werd namelijk al snel ook onderling gevonden. "Een goede stap was dat we alle diensten rondom Pasen en Pinksteren ook samen gevierd hebben", aldus Menting. "We zijn heel blij dat de samenwerking er is, want we hebben elkaar nodig. Zeker in deze tijd." Die periode zal nog even voortduren, want de aankondigde versoepelingen van het kabinet leveren niet direct volle kerken op en daarom zal er voorlopig ook nog worden gelivestreamd. "We hebben wel het geluk dat er geen maximum aan het aantal bezoekers meer zit", aldus Van der Velde. "Maar de kerk heeft zelf al een maximum, als je de anderhalve meter aan moet houden. Dus het blijft voorlopig nog wel even zo."

Foto: REGIO8

Lees ook

’s-Heerenberse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...

Auto belandt op zijn kant na eenzijdig ongeval in De Heurne

Bij een eenzijdig ongeval op de Varsseveldseweg in De Heurne is een auto met daarin twee inzittenden...

Persoon zwaargewond na val uit hotelraam in Zeddam

Bij een hotel aan de ’s-Heerenbergseweg in Zeddam is een persoon zwaargewond geraakt na een val uit ...