Ulft, Netherlands

Kabinet stelt voorwaarde aan plan herverdeling asielzoekers

Regio8 | 10 september 2015 10:23 | Aangepast op 10 september 2015 10:23
Die tussenfase kan alleen succesvol zijn als de EU-landen toezeggingen doen over de uiteindelijke oplossing: opvang van vluchtelingen in veilige gebieden in de eigen regio.

Dat blijkt uit een brief van staatssecretaris Klaas Dijkhoff (Asiel) aan de Tweede Kamer. De brief geeft een reactie op het voorstel dat Commissievoorzitter Jean Claude Juncker woensdag presenteerde om onder meer in totaal 160 duizend vluchtelingen die zich bevinden in Griekenland, Italië en Hongarije te herverdelen over de EU-landen.

Het gaat hierbij om 'kansrijke asielzoekers'.

Nederland heeft eerder al toegezegd om ruim tweeduizend asielzoekers op te nemen uit Griekenland en Italië. Daar komt bij dat nog eens 120 duizend vluchtelingen worden verdeeld over de EU-landen die in eerste instantie niet alleen in Griekenland en Italië worden opgevangen, maar ook in Hongarije.

Dit betekent dat Nederland in totaal waarschijnlijk rond de achtduizend extra asielzoekers zal opvangen.

Meest gelezen

Omleidingsroute door landbouwsluis zorgt voor chaos in Wehl

Tim Rondeel | Remco Geurts | 22 sep 2023 16:24

Lees ook

Schrik zit er goed in na vondst van mogelijk drugslab in Zelhem

De schrik zit er volgens Marianne Besselink goed in bij buurtbewoners na de vondst van een mogelijk ...

Woningbouw op plek van De Hoevert in Didam start in zomer

Op de plek van voormalig zwembad De Hoevert in Didam komen meer dan dertig woningen. Eerder deze wee...

Lachende gezichten door terugkeer van Okidoki Radio op REGIO8

Een kleine tien jaar na het stoppen is het geliefde radioprogramma Okidoki Radio teruggekeerd op rad...

Handbalster Housheer stapt over naar Hongaarse topclub Györ

Dione Housheer uit Ulft stapt komende zomer over naar de Hongaarse topclub Györ. Naast de 24-jarige ...

Knal leidt hulpdiensten naar vermoedelijk xtc-drugslab in Zelhem

In Zelhem is maandagavond na een knal in een pand op een bedrijventerrein een vermoedelijk drugslab ...

Achterhoek gaat voor nieuwe Regiodeal van 32 miljoen

De Achterhoek gaat bij het Rijk voor een nieuwe Regiodeal van 32 miljoen. Dat betekent een cofinanci...