gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Joucke Modderkolk in internationale finale

cf66087dbcd5cfc1f183b19084c625d7
Redactie REGIO8 |
"Het voelt een beetje als een examen, dus ik vind het wel spannend”, aldus eigenaar Joucke Modderkolk. “Ik sta er alleen nog niet zo bij stil dat ik dit weekend echt in die Grand Final sta, alles gaat nog zo gewoon door.” De barbier moet zich live in twee rondes bewijzen tijdens de halve finale en eventuele finale. “In de halve finale moet ik een aantal scheertechnieken laten zien, daarna worden er twaalf gekozen die door gaan naar de finale”, legt Modderkolk uit. Mocht de finale bereikt worden, dan moet hij een vooruitstrevend trendkapsel maken dat in 2019 in de mode kan komen. Er zitten vele uren training in ter voorbereiding op het finaleweekend. “Ik weet precies hoe ik het ga aanpakken, maar ik ga natuurlijk niet verklappen wat ik precies ga maken”, vertelt hij lachend. Aan zelfvertrouwen ontbreekt het echter niet bij de barbier. “Ik ga er in ieder geval vanuit dat ik in de finale kom.”

Modderkolk is de enige Nederlander die het zo ver heeft geschopt in de competitie. “Dat vind ik echt een eer, helemaal omdat de hele barberwereld in Nederland achter mij staat nu.” Modderkolk strijdt dit weekend namens Joucke's Barbershop om de prijzen, maar hij kijkt verder dan alleen de wedstrijd. “Ik wil de mensen die nog onbekend zijn met het vak ook echt laten zien dat dit meer is dan alleen haren knippen en scheren, het is namelijk echt een lifestyle”, stelt Modderkolk. Hoeveel kans hij op de titel maakt durft hij niet te zeggen. “Er zitten er zeker vijf tussen waartegen het echt aanpoten wordt, maar als ik in de top vijf eindig ben ik heel erg blij.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.