Ulft, Netherlands

Joris' Kerstboom vol met wensen in Ulft

In alle bibliotheken van de Achterhoekse Poort staat in december een Joris' Kerstboom, vernoemd naar het KRO-NCRV programma. In de boom kunnen bezoekers wensen ophangen of een warme boodschap voor een ander achterlaten.
Regio8 | 25 december 2019 10:30 | Aangepast op 25 december 2019 10:30

"Het is gewoon een hele mooie gedachte", zegt Leonne Tempels, medewerkster van de bibliotheek in Ulft. "Het is sowieso een mooie gedachte om iemand in het licht te zetten, zeker tijdens de kerstdagen. Er zijn toch veel mensen die dan wat somberder zijn. Dan is het juist met zulke dagen leuk, om een lichtje op te kunnen steken." Tempels merkt op dat er tijdens dit initiatief erg mooie wensen en verhalen in de boom worden opgehangen: "Een hele mooie bal vind ik wel die van Jules Deelder. Jules is afgelopen donderdag overleden en er heeft iemand een bal met RIP (Rest In Peace, red.) in de boom gehangen. Dat vond ik wel erg bijzonder."

Ook bezoeker Nizar Zaki heeft een mooie wens in de boom in de Ulftse bibliotheek opgehangen. "Ik wens dat iedereen elkaar respecteert en eerlijk tegen elkaar is, want eerlijkheid en respect, dat is wat we met liefde bedoelen tegenwoordig", aldus Zaki. "Dat mis je hedendaags. Ik hoop dat mensen, als ze dit lezen, dat er dan een belletje gaat rinkelen." Tempels vindt dat de wensboom, die voor het eerst dit jaar in de bibliotheken van de Achterhoekse Poort staat, ook volgend jaar mag terugkomen: "Wat mij betreft, mag het zeker volgend jaar en de jaren daarna een vervolg krijgen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Bengevoord blikt terug op storm in Winterswijk: 'Het was echt verschrikkelijk'

Het was woensdagavond een grote chaos in en rondom Winterswijk. Een dag na de zomerse storm is het s...

Directeur-bestuurder Kop verlaat na anderhalf jaar Amphion in Doetinchem

Directeur-bestuurder Ariane Kop, vertrekt na anderhalf jaar bij Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem...

Winnares actie ‘Win je winkel’ Doetinchem: “Los in september, oktober”

De winnaar van de actie ‘Win je winkel’ in Doetinchem is woensdagmiddag bekendgemaakt. De 36-jarige ...

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Een kind is donderdagochtend ernstig gewond geraakt na een val uit een raam van een woning aan de Co...

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Na een tropisch warme woensdag trok er een zware zomerse storm over de Achterhoek. Vooral Winterswij...