gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jeffrey uit Ulft gaat in Spanje de strijd aan voor KiKa

c6fbc9c34de1ada72a8d2ad6ac8c241c.jpg

Jeffrey Lankveld uit Ulft gaat in december voor de tweede keer de marathon van Valencia lopen om geld op te halen voor KiKa. In de Spaanse stad wil de Achterhoeker aandacht vragen voor de ziekte bij kinderen en meehelpen om het grote doel, honderd procent genezing te bereiken.

Rens van Schip |
“Zelf heb ik heel veel schijnende verhalen gehoord, dat gaat mij gigantisch aan mijn hart”, vertelt Jeffrey Lankveld uit Ulft. De Achterhoeker loopt op 4 december voor de tweede keer de marathon van Valencia, om geld op te halen voor de stichting Kinderen Kanker Vrij (KiKa). Dat hij de ronde dit jaar weer gaat lopen, was voor hem geen issue. “Dat was een heel makkelijk besluit voor mij, als je daar één keer aan hebt meegedaan dan blijf je er waarschijnlijk mee doorgaan”, vertelt de Ulftenaar over zijn drijfveer. “Het is ook echt een familiegevoel dat je bij KiKa hebt. Ik vind het heel belangrijk dat een kind gezond hoort te zijn, buiten kan spelen en niet in een ziekenhuis ligt. Dus daarom ga ik strijden voor KiKa.”

Lankveld heeft een donatiepagina met een streefbedrag van 3500 euro, daarvan is de teller al ruim over de helft. Ondertussen hoopt hij nog op veel steun en donaties met zijn actie ‘de rug op bij de club van 42’: “Daarmee kunnen mensen vanaf een bedrag van vijftig euro, met de naam bij mij achterop de rug. Vanuit daar lopen ze dan mee met de run voor KiKa.” Ook heeft hij verschillende emballage acties waarbij mensen hun statiegeld kunnen doneren bij verschillende supermarkten in de Achterhoek. Daarnaast organiseert hij op 20 november een spinningmarathon in samenwerking met een sportschool in Gendringen.

Trainen
Voor de ruim tweeënveertig kilometer lange marathon, in het centrum van de Spaanse stad is hij volop aan het trainen. “Ik loop nu mooi op schema. Drie á vier keer in de week train ik, daarnaast loop ik in het weekend nog een lange duurloop. Zaterdag weer één van een kleine achtentwintig kilometer.”

Foto: Jeffrey Lankveld

Lees meer over:

| |

Lees ook

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.