Ulft, Netherlands

'Italiaans' haventje geopend bij nieuwbouwproject Iseldoks in Doetinchem

Foto: REGIO8
Inwoners van het bijna voltooide nieuwbouwproject Iseldoks vierden maandagmiddag feest. De Haven en het Schippersdok, twee belangrijke onderdelen van het project, werden officieel geopend met een Italiaans tintje. Wethouder Ingrid Lambregts kijkt trots naar wat zij het ‘kleine Venetië’ van Doetinchem noemt.
Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 8 juli 2025 11:37 | Aangepast op 8 juli 2025 11:37
“Ik mocht net de bewoners toespreken, evenals alle andere partijen die dit mede gerealiseerd hebben. En ik denk dat we wel kunnen stellen dat wat we bedacht hadden om te maken, minstens zo mooi is geworden in de werkelijkheid", aldus wethouder Lambregts. Na de Haven en het Schippersdok volgen nog de bouw van het Stadsdok en de Noordkade. Het Stadsdok moet begin 2026 worden opgeleverd. De bouw van de Noordkade start naar verwachting eind 2025.

Dat de eerste schop de grond in ging voor het gehele project Iseldoks is inmiddels alweer een tijd geleden. In 2018 ging de bouw van start, en dat verliep niet zonder hindernissen. “Toen wij begonnen, zaten we nog midden in de kredietcrisis. Toch zijn we doorgegaan. Daarna kom je hele gekke dingen tegen, zoals corona. We hadden ook een brandweerkazerne staan waar PFAS-schuim was. En zo’n haven realiseren blijkt technisch gezien een grotere uitdaging dan vooraf verwacht. Maar alle partijen hebben in een soort bouwteamconstructie elkaar vastgehouden en voor alle problemen een oplossing gevonden, met dit als resultaat", legt de wethouder uit.

‘Echt aan het water wonen’
Doetinchem wil al langer het water nauwer betrekken bij de binnenstad. Met dit project hoopt wethouder Lambregts daar een mooie stap in te zetten. “De toevoeging voor Doetinchem is dat je echt kunt wonen aan het water. Het is vaker gezegd, maar Doetinchem is ooit met de stad naar het water toe gebouwd. We keren de stad steeds meer om. En het wonen aan de Oude IJssel voegt iets toe wat we eerder niet hadden", vertelt Lambregts.

‘Bourgondisch Doetinchem’
Het Italiaanse sfeertje dat de opening kenmerkte, hoopt de wethouder op eigen Doetinchemse wijze in de toekomst te kunnen voortzetten. “Ik denk dat het Bourgondische van Doetinchem en de Achterhoek eigenlijk onze manier is om die Italiaanse sfeer vast te houden", beschrijft de wethouder. “Flaneren is volgens mij echt iets wat ze in de zuidelijke landen veel doen. Ik denk dat ze hier een openbare ruimte hebben gemaakt die daartoe uitnodigt, zodat uiteindelijk de mensen de stad blijven maken en het water, en alles wat daar gebeurt, steeds meer gaan gebruiken.”

Lees ook

Burgemeester Boumans na wederom een explosie: “Dit moet hard worden aangepakt”

In Doetinchem vinden de afgelopen tijd steeds vaker explosies plaats. Net als dinsdagavond bij een f...

Doetinchemmer Thom van Campen nieuwe voorzitter Tweede Kamer

De in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen (VVD) is dinsdagavond gekozen als nieuwe voorzitter van...

Nieuwe beurs in Wehl draait om toekomst van wonen in de Achterhoek

Zo’n 29 standhouders doen 21 en 22 november mee aan de Bouwen en Wonen beurs op het Bedrijvenpark A1...

Container valt van aanhanger op drukke kruising in Doetinchem

Een vrachtwagenchauffeur heeft dinsdagochtend een container verloren op de drukke kruising nabij het...

Dak- en thuislozen moeten kraakpand bij station Doetinchem verlaten, sloop start dinsdag

De dak- en thuislozen mensen die een aantal weken in het kraakpand nabij station Doetinchem woonden,...

Illegale rave in gekraakt pand Doetinchem beëindigd door politie

De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een illegale raveparty beëindigd in een gekraak...