Ulft, Netherlands

Inwoners willen meer relaxen en loungen in centrum Doetinchem

Foto: REGIO8
Het idee om verschillende zit- en relaxvlonders te plaatsen in de Doetinchemse binnenstad, is tijdens een verkiezing van de gemeente verkozen als favoriet. Nog deze zomer moeten de eerste nieuwe loungeplekken in gebruik worden genomen, maar waar precies in de stad is nog de vraag.
Tim Rondeel | 19 april 2024 09:27 | Aangepast op 19 april 2024 09:27
De verkiezing werd in het leven geroepen om de binnenstad aantrekkelijker te maken. "Een panel van allerlei vertegenwoordigers van de binnenstad heeft verschillende ideeën verzameld en verrijkt en deze drie ideeën in de etalage gezet voor de keuze", aldus een woordvoerder van de gemeente over de verkiezing. Zo waren onder andere de Doetinchemse afdeling van Koninklijke Horeca Nederland, het Binnenstadbedrijf en de ondernemersvereniging vertegenwoordigd in het panel. Via de site van Doetinchem konden inwoners eenmalig hun stem uitbrengen.

Het idee om de stad te voorzien van meer loungeplekken kreeg 43% van de stemmen. In de vorm van zit- en relaxvlonders wordt dit idee uitgevoerd. Een interactief speeltoestel voor kinderen in de stad kon rekenen op 35% van de stemmen, terwijl een expositieroute door het centrum 22% van de stemmen ontving. In totaal lieten 667 inwoners hun voorkeur horen.

Deze zomer al relaxen
Volgens de gemeente moeten de eerste vlonders nog deze zomer te gebruiken zijn. Waar de nieuwe relaxplekken in de stad komen is nog niet bekend. De plannen moeten nu verder werden uitgewerkt. Overigens betekent de komst van de vlonders niet dat Doetinchem niks ziet in de andere geopperde plannen, mogelijk worden deze ideeën werkelijkheid.

Lees meer over:

Binnenstad|Doetinchem|

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem verkocht na jaren van onduidelijkheid

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem is verkocht. Het Rijksvastgoedbedrijf, nu nog de eig...

Geen gewonden bij ongeval met drie voertuigen in Doetinchem

Bij een ongeval waarbij meerdere automobilisten betrokken waren in Doetinchem, zijn dinsdagavond gee...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Twee gewonden bij steekpartij ISK-school in Doetinchem, beide partijen aangehouden

Op een brug nabij de ISK-school in Doetinchem zijn twee personen gewond geraakt en aangehouden. Een ...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...