Na een gezapig begin kwam de thuisploeg in de achtste minuut uit het niets op voorsprong door een doelpunt van Mert Erkan. Linksback Kaya Symons werd simpel uitgekapt en de rechtsbuiten, voormalig jeugdspeler van De Graafschap, kon de bal in de verre hoek achter doelman Ties Wieggers sturen. 1-0. De Graafschap moest in de achtervolging, maar de bezoekers wisten geen vuist te maken. Kansen werden er niet gecreëerd, ook al gaf TOP het initiatief aan de ploeg van Marinus Dijkhuizen.
In de 34e minuut werd de thuisploeg erg gevaarlijk, maar kon Othniël Raterink op tijd ingrijpen. Op slag van rust werd De Graafschap voor het eerst echt gevaarlijk. Een schot van Arjen van der Heide van net buiten de zestien kwam voor de voeten van Dimitrios Theodoridis, maar de Griek kon er net niet genoeg kracht achter zetten. Ruststand 1-0.
In de vijftigste minuut was de eerste kans van de tweede helft, maar een schot van Van der Heide belandde in het zijnet. De Graafschap kwam vijf minuten later nog verder in de problemen door een werelddoelpunt van Erkan. De aanvaller van Oss nam een afvallende bal op de volley en schoot zijn tweede van de wedstrijd binnen.
Uit het niets kwamen de Doetinchemmers in de 63e minuut weer terug in de wedstrijd. Een inzet van Van der Heide werd door Xander Lambrix achter zijn eigen doelman geschoten. De Graafschap bleef door wisselen en pakte meer en meer de overhand. In de 81e minuut kwam De Graafschap eindelijk op gelijke hoogte. Raterink schoot een voorzet van de ingevallen Levi Schoppema richting doel en via een been van aanvoerder Reuven Niemeijer rolde de bal tergend langzaam in de verre hoek. 2-2.
Slechts enkele minuten later draaiden de bezoekers het helemaal om. Jeugdspeler Kyano Kwint kreeg de bal aangespeeld en haalde verwoestend uit. De goal zorgde voor ontlading bij selectie, staf en het sfeervolle uitvak. In de slotfase kwam De Graafschap nog goed weg. Een bal van Oss belandde op de lat en de rebound verwerkte Rowan Besselink bijna in zijn eigen doel.
Door de overwinning gaan de Doetinchemmers de winterstop in als nummer drie van de eerste divisie. Na de jaarwisseling mogen de Superboeren op zondag 11 januari weer aantreden. Op de eigen Vijverberg komt FC Den Bosch dan op bezoek om 14.30 uur.