Ulft, Netherlands

Hulpdiensten schalen flink op na asbestvondst in Hummelo

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl
De hulpdiensten zijn maandag grootschalig uitgerukt naar een pand in Hummelo omdat er op onjuiste wijze asbest werd verwijderd. Drie mannen uit Roemenië waren in opdracht van een uitzendbureau bezig, zonder de juiste voorzorgsmaatregelen.
Redactie REGIO8 | 8 juli 2024 14:50 | Aangepast op 8 juli 2024 14:50
De drie hadden van een uitzendbureau de opdracht gekregen om asbest bij het pand aan Het Lendebosch te verwijderen. Echter gebeurde dit niet volgens de voorschriften. Volgens een verslaggever ter plaatse zouden ze bijvoorbeeld mondmaskers van een drogisterij hebben gebruikt. De mannen waren al enige tijd bezig op de locatie voor de hulpdiensten ter plaatse kwamen. De drie Roemenen zijn ontsmet door de brandweer, dit geldt ook voor agenten die het pand hebben betreden.

Na de vondst werd de zogenaamde 'asbestprocedure' in gang gezet. Hierdoor werd er snel opgeschaald door de hulpdiensten. Er is ook een politiehelikopter ingeschakeld om van boven de situatie in het pand in Hummelo te schetsen.

Tien personen
De Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland meldt dat tien personen met de asbest in aanraking zijn gekomen. Het gaat om vier politiemensen, twee personen die actief waren voor de gemeente en vier mensen die in opdracht van de aannemer daar waren. Ter plaatse is een douche opgebouwd, waar deze personen worden ontsmet.

Asbestresten in sloot
Er zijn ook asbestresten gevonden in een naastgelegen sloot. Deze zijn bij de werkzaamheden verwijderd en in de sloot gedumpt. Deze resten moeten verwijderd worden door deskundigen van de gemeente. Ook zouden er verschillende materialen verbrand zijn in een container op het terrein, waaronder kleding.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees meer over:

112Achterhoek-Nieuws|Asbest|

Lees ook

Aanrijding tussen bestuurder fatbike en scooterrijder in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een persoon op een fatbike en een scooterrijder in Doetinchem is maandagmi...

Needenaar (84) overleden na ongeval in Beltrum

Een 84-jarige man uit Neede is overleden aan zijn verwondingen na een ongeval donderdag in Beltrum, ...

Busje gaat in vlammen op in buitengebied van Didam

In het buitengebied van Didam is vrijdagavond een werkbus volledig afgebrand. Hoe de brand is ontsta...

Overleden vrouw aangetroffen in woning in ‘s-Heerenberg, onderzoek van start

In een woning aan de Commandeur in ‘s-Heerenberg is donderdag een overleden vrouw aangetroffen. De p...

Voertuig te water in Noordijk, veel hulpdiensten ‘onnodig’ ter plaatse

Op een zandweg bij het Berkellandse dorp Noordijk is vrijdagmiddag een voertuig te water geraakt. In...

Scooterrijder gewond na aanrijding met brommerrijder in Gaanderen

Bij een aanrijding tussen een scooterrijder en een brommerrijder in Gaanderen is woensdagavond een p...