Ulft, Netherlands

Houten uil geplaatst in park in Winterswijk

De houten uil in het Vrijheidspark naast de voormalige burgemeesterswoning zorgt al voor de officiële onthulling voor ophef in Winterswijk. De 4,5 meter hoge uil bij het terras De Burgemeester is een ode aan de oehoe in de steengroeve.
Jasper Hazelaar | 16 september 2021 09:16 | Aangepast op 16 september 2021 09:16
In de ogen van wethouder Henk Jan Tannemaat is de uil een blikvanger in het nieuw aangelegde park. "Het is de kers op de taart van het Vrijheidspark. Samen met de fontein voor de kinderen", zegt Tannemaat. "En nu is de vernieuwing van de Notaristuin aan de beurt, zodat we nog meer groen in het centrum krijgen." Maar de uil is er ook uit economisch opzicht gekomen. Winterswijk wil de bezoekers in het centrum langer vasthouden. "Het gaat ons erom dat we de verblijfsduur van de mensen in het centrum omhoog willen krijgen", zegt Tannemaat. "Als de ene ouder langer wil winkelen, dan kan de andere op het terras gaan zitten en kunnen de kinderen spelen in het park."

De ophef behelst kritische geluiden vanuit de politiek en de gemeenschap dat het geld voor de in Denemarken gefabriceerde uil beter besteed had kunnen worden aan de speeltuinen in Winterswijk. "Maar dit project heeft niks te maken met de speeltuinen en het is ook een andere doelgroep. Bij de speeltuinen gaat het om de kinderen in de betreffende wijk", benadrukt Tannemaat.

Zaterdag onthuld
De uil in het Vrijheidspark wordt zaterdagmiddag officieel onthuld, maar bij mooi weer weten al veel kinderen de weg naar het speelobject te vinden; ze kunnen erin klimmen en op Winterswijk kijken, en met een glijbaantje weer naar beneden. "Het heeft 100.000 euro gekost, maar mensen hebben altijd commentaar. Ik vind de uil leuk en mooi", zegt een moeder woensdagmiddag in het Vrijheidspark.

Timmerman in Winterswijk
Een man kijkt iets verderop naar zijn kleinkind dat in de uil is geklommen. "Met mooi weer is het hier druk met spelende kinderen", zegt hij. "Het is een staalconstructie met vuren latten en dat voor 100.000 euro. Ik denk dat een timmerman in Winterswijk zo'n uil wel voor 25.000 euro had willen maken."

'Alles kost geld'
"Of de uil 80.000 of 100.000 euro heeft gekost weet ik niet", reageert Tannemaat. "Maar alles kost geld en het valt binnen het bedrag voor het hele project. Er is geen kwartje extra naartoe gegaan. Soms moet je dingen doen en investeren. We hebben de uil gelijk bij het begin van het project afgesproken en je kunt niet alles met elkaar vergelijken. We werken er elke dag aan om Winterswijk een beetje mooier te maken."

Foto: Omroep Gelderland

Meest gelezen

De Bankzitters en Duitse popzangeres Nena zetten Huntenpop Ulft op z’n kop

Nick Hermsen | Caitlin Sturris | 23 aug 2025 18:47

Lees ook

Maartje van Huijstee verruilt filmset voor ruwe zee op zeilboot

Ze wilde er even tussenuit. Maartje van Huijstee (31) uit Lochem, freelance assistent-productieleide...

Bengevoord geridderd: ‘Hij heeft Winterswijk echt gedragen’

Joris Bengevoord heeft woensdag afscheid genomen van de Winterswijkers, de Achterhoekers en de Duits...

Code geel voor de Achterhoek, kans op stevige onweersbuien

Het KNMI heeft donderdagochtend code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onw...

Stokkum krijgt uitgebreide 30 km-zone: ‘Belangrijke eerste stap’

Het verkeer in Stokkum gaat een stuk trager worden. De gemeente Montferland breidt de 30 km-zone fli...

Fietsster gewond na aanrijding in Doetinchem

Een vrouw is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding tussen twee fietsers in Doetinchem. De...

Brand in tuin Doetinchem snel geblust

In een achtertuin aan de Kloosstraat in Doetinchem is woensdagmiddag brand uitgebroken. Rond 15.00 u...