Ulft, Netherlands

Houten kunstwerk verrijst op de DRU

Een groot houten kunstwerk verrijst deze week bij de ingang van het DRU Industriepark in Ulft. Kunstenaar Thomas Wijenberg gebruikt zijn kettingzaag om een boomstronk om te toveren tot het kunstwerk.
Regio8 | 30 juli 2021 09:41 | Aangepast op 30 juli 2021 09:41
"In de boomstronk heb ik onder meer de watertoren die op de DRU staat verbeeld", legt Wijenberg uit. "Daarnaast heb ik er onder meer een kan en een pannetje in verwerkt. Dingen die in het verleden hier gemaakt zijn. Dat aangevuld met allerlei vlammen, zoals we vroeger veel zagen hier in de oude fabriek. Het is een stukje geschiedenis dat erin komt." Omwonenden deden een aanvraag bij de gemeente om de boom door Weijenberg te laten omtoveren tot een kunstwerk, waarna Oude IJsselstreek de opdracht bij de kunstenaar neerlegde.

Inmiddels is Weijenberg al enkele dagen bezig met zijn kettingzaag om de figueren in de boomstronk te krijgen. "Ik zit in de afrondende fase", aldus de kunstenaar en voormalig bosbouwer, die in 2016 en 2018 de zogenaamde Carving Cup won. "Qua houtwerk zal er niet veel meer veranderen. Ik ga alleen nog beits en dergelijke aanbrengen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...

Profwielrenster uit Dubai raakt gewond na valpartij in buitengebied Zieuwent

Een profwielrenster uit Dubai is vrijdagochtend naar ten val gekomen op een weg in het buitengebied ...