gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoofdpodium Zwarte Cross groter dan ooit, mét reuzenraden en motoren

bbc88fec80287d1124fba6b933753bf9.jpg

Twee reuzenraden, een 'Globe of death' en meer dan een verdubbeling van het oppervlak. Het hoofdpodium van de Zwarte Cross is na tien jaar op de schop gegaan en wordt groter dan ooit. Met een breedte van maar liefst 170 meter denkt de organisatie zelfs records te breken, in ieder geval in Nederland.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ik denk dat we het grootste podium van Nederland neer gaan zetten”, aldus Chuck Sterk namens de organisatie. “Ik denk zelfs van Europa, misschien wel wereldwijd maar laten we niet te hoog van de toren blazen.” Volgens opbouwer Jeroen Brummelman was het oude podium ook wel aan vervanging toe: “Dat podium was er ook ongeveer al tien jaar en het sommige delen waren ook gewoon op.” Volgens Sterk is het ook typisch Zwarte Cross om met zoiets groots te komen: “Je moet blijven vernieuwen en het moet altijd gekker, dat is wel een beetje ons motto. Dingen op een festival moeten vernieuwd worden en we willen dat groots aanpakken."

Het Belgische Tomorrowland kende in 2022 een nog breder podium, maar toch onderscheidt het Achterhoekse festival zich op een andere manier. De nieuwe mainstage is een blikvanger waarin echte Zwarte Cross thema's terug, van motorcross tot aan de attracties. “De Globe of Death waar motorstunts in worden gedaan zit op het hoofdpodium”, zo schetst Sterk. “Er zitten twee reuzenraden in het hoofdpodium waar mensen tijdens shows in kunnen.” Zo wil de organisatie de bezoekers onderdeel maken van het podium.

Andere planning
Het ambitieuze plan zorgde wel voor een andere planning bij de opbouwcrew. “Eigenlijk is onze hele opbouwplanning afgesteld op het hoofdpodium omdat daar het meeste werk in zit”, laat Brummelman weten. “We zijn ruim een week eerder begonnen met het uitzetten.”

Restaurant en zwembad in 2025?
Het grootste hoofdpodium staat er dit jaar, maar kan de komende jaren nog verder worden uitgebreid. De fantasie van De Feestfabriek reikt ver. “We hebben gedacht over een restaurant op het podium”, zo geeft Sterk prijs. “Met dit formaat kun je het zo gek genoeg niet bedenken, misschien doen we er wel een zwembad in.”

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.