gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hongerig Orion kan eerste hoofdprijs in vijf jaar tijd bijna ruiken

ee8690652fba2da369cc029282ddb020.jpg

Na vijf jaar is het hoog tijd voor de volleyballers van Active Living Orion om weer een hoofdprijs te pakken. Dat moet maandagmiddag op Tweede Paasdag gebeuren in de bekerfinale tegen het Limburgse Numidia/VC Limax. Gesteund door een oranje zee aan Achterhoekse supporters moet de trofee in Den Bosch binnen worden gehaald.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Het is de afgelopen seizoenen qua prijzen niet zo goed geweest, maar qua niveau in de reguliere competitie heeft Orion het heel goed gedaan”, vindt passer/loper Luuk Hoge Bavel. Want de volleyballers draaiden elk seizoen mee in de top, haalden finales, maar grepen telkens naast eremetaal. Doetinchemmer Hoge Bavel keerde afgelopen zomer terug bij zijn Orion en kan direct een prijs op zijn naam schrijven. Wie de favoriet is in zijn ogen? “Dan moet ik natuurlijk gaan voor ons. We gaan uit van onze eigen kracht. Als wij ons niveau halen, brengen we het tot een goed einde.”

Tegenstander Limax is de nummer vier in de competitie. De afgelopen jaren had het herenvolleybal met Orion, Dynamo en Lycurgus een duidelijke top drie, maar Hoge Bavel onderschat de Limburgers niet: “Ik denk dat Limax heel veel stappen heeft gemaakt. Ze winnen van Dynamo, ze hebben van ons gewonnen. Eigenlijk zou je meer van een top vier kunnen spreken.” De Finse diagonaalspeler Sami Kaislasalo verwacht een fysieke wedstrijd: “Het is een lastige ploeg om tegen te spelen, maar want ze zijn goed in blokken, net als wij. Je moet de bal echt hard slaan, soms wel drie keer in één rally.”

Oranje zee in Den Bosch
Net als in de halve finale worden Orion-supporters opgeroepen om massaal in de clubkleur oranje naar de wedstrijd te komen. “Dat gaf me kippenvel”, zegt Kaislasalo, die in Griekenland, België en Finland ook al in de bekerfinale stond, over de steun in de Topsporthal in de halve finale tegen Lycurgus. “We kwamen achter, met 12-17 in de beslissende set. Maar we gingen toch door, want wij wilden echt in de bekerfinale staan. Lycurgus stond zeven jaar op rij in de finale, maar ze zijn nu weg. Dat zeg wel iets over onze ambitie.”

Live op radiozender REGIO8
Streekomroep REGIO8 zendt de bekerfinale vanuit de Maaspoort in Den Bosch maandagmiddag live uit op de radio. Het sportprogramma begint om 12.00 uur met een vooruitblik vanuit de studio. Vervolgens is de wedstrijd vanaf 12.30 uur live te volgen. Het commentaar is in handen van Kevin ten Dolle en Eric Maan. Na afloop van de finale zijn er reacties te zien op de website van REGIO8.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-01 at 16.21.12.jpeg

Flinke ravage bij ongeval op de Zelhemseweg in Halle

Bij een botsing op de Zelhemseweg in Halle is maandagmiddag een flinke ravage ontstaan. Een auto kwam door onbekende reden op de verkeerde weghelft terecht, met botsing als gevolg.

Schermafbeelding 2026-06-01 162301.png

Flinke schade door waterballon op voorruit in Doetinchem, politie zoekt jonge dader

Een op het eerste oog onschuldige waterballon die richting een auto werd gegooid op de Liemersweg in Wehl, heeft maandagmiddag voor onverwacht veel schade gezorgd. De politie is daarom op zoek naar de jongen die de ballon heeft gegooid.

AZCDidam0.png

Gemeenteraad dwingt college Montferland tot pas op de plaats rond azc

De gemeente Montferland maakt een pas op de plaats in de opvang van vluchtelingen. Eerder werd er nog een plan gedeeld waarin duidelijk werd dat de gemeente één azc voor 250 mensen wilde openen. Dit gaat nu (alweer) terug naar de tekentafel.

DonutFestival0.jpg

Geen barricades, maar plantenstekjes en praattafels: hoe de Achterhoek oefent met de donuteconomie

In de Toltuin in Beltrum klonk zondag geen protestleus en wapperden geen spandoeken. Het Donutfestival koos voor een andere toon: marktkraampjes met herbruikbare kleding, plantenstekjes en producten uit gemeenschappelijke moestuinen, en tafels waar bezoekers met koffie of vlierbloesemwater met elkaar in gesprek gingen.

WhatsApp Image 2026-05-31 at 18.15.11.jpeg

Na MS-diagnose van Sam (24) komt vriendinnengroep in actie: meer dan 8.500 euro opgehaald

Wat begon als een idee van een hechte vriendinnengroep, groeide uit tot een actie die veel meer losmaakte dan alleen sportieve prestaties. Tijdens de Quintusloop in Hengelo kwamen zondag tientallen mensen in actie onder de naam ‘F*CK MS’ om geld op te halen voor onderzoek naar multiple sclerose (MS) en om hun vriendin Sam van Til een hart onder de riem te steken, en dat is gelukt. Er is meer dan 8500 euro opgehaald.

Op volle kracht passeert de Berkel de stuw onder aan de Berkelmühle in Stadtlohn. Rechtsboven het beeld van Die Badende. Foto Sander Grootendorst.jpg

Extreme bui kan tussen Borculo en Lochem tot grootschalige overstromingen leiden

Het stroomgebied van de Berkel dwingt Nederland en Duitsland tot intensieve samenwerking. Klimaatproblemen houden immers niet op bij de grens. Hoewel de Berkel aan Duitse kant nog maar een klein riviertje is, vormt het hele stroomgebied een duidelijk kader voor gezamenlijke maatregelen. Volgens de betrokken bestuurders kan die samenwerking zelfs als voorbeeld dienen voor de rest van Europa.