gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hongerig Orion kan eerste hoofdprijs in vijf jaar tijd bijna ruiken

ee8690652fba2da369cc029282ddb020

Na vijf jaar is het hoog tijd voor de volleyballers van Active Living Orion om weer een hoofdprijs te pakken. Dat moet maandagmiddag op Tweede Paasdag gebeuren in de bekerfinale tegen het Limburgse Numidia/VC Limax. Gesteund door een oranje zee aan Achterhoekse supporters moet de trofee in Den Bosch binnen worden gehaald.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Het is de afgelopen seizoenen qua prijzen niet zo goed geweest, maar qua niveau in de reguliere competitie heeft Orion het heel goed gedaan”, vindt passer/loper Luuk Hoge Bavel. Want de volleyballers draaiden elk seizoen mee in de top, haalden finales, maar grepen telkens naast eremetaal. Doetinchemmer Hoge Bavel keerde afgelopen zomer terug bij zijn Orion en kan direct een prijs op zijn naam schrijven. Wie de favoriet is in zijn ogen? “Dan moet ik natuurlijk gaan voor ons. We gaan uit van onze eigen kracht. Als wij ons niveau halen, brengen we het tot een goed einde.”

Tegenstander Limax is de nummer vier in de competitie. De afgelopen jaren had het herenvolleybal met Orion, Dynamo en Lycurgus een duidelijke top drie, maar Hoge Bavel onderschat de Limburgers niet: “Ik denk dat Limax heel veel stappen heeft gemaakt. Ze winnen van Dynamo, ze hebben van ons gewonnen. Eigenlijk zou je meer van een top vier kunnen spreken.” De Finse diagonaalspeler Sami Kaislasalo verwacht een fysieke wedstrijd: “Het is een lastige ploeg om tegen te spelen, maar want ze zijn goed in blokken, net als wij. Je moet de bal echt hard slaan, soms wel drie keer in één rally.”

Oranje zee in Den Bosch
Net als in de halve finale worden Orion-supporters opgeroepen om massaal in de clubkleur oranje naar de wedstrijd te komen. “Dat gaf me kippenvel”, zegt Kaislasalo, die in Griekenland, België en Finland ook al in de bekerfinale stond, over de steun in de Topsporthal in de halve finale tegen Lycurgus. “We kwamen achter, met 12-17 in de beslissende set. Maar we gingen toch door, want wij wilden echt in de bekerfinale staan. Lycurgus stond zeven jaar op rij in de finale, maar ze zijn nu weg. Dat zeg wel iets over onze ambitie.”

Live op radiozender REGIO8
Streekomroep REGIO8 zendt de bekerfinale vanuit de Maaspoort in Den Bosch maandagmiddag live uit op de radio. Het sportprogramma begint om 12.00 uur met een vooruitblik vanuit de studio. Vervolgens is de wedstrijd vanaf 12.30 uur live te volgen. Het commentaar is in handen van Kevin ten Dolle en Eric Maan. Na afloop van de finale zijn er reacties te zien op de website van REGIO8.

Lees ook

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?

Sloop - nieuwbouw

Sité zet in op nieuwbouw en renovatie aan de verzetslaan in Doetinchem

Sité Woondiensten gaat aan de slag met twee flats aan de verzetslaan in Doetinchem. Een van de flats gaat tegen de vlakte, hier worden nieuwe woningen gebouwd. De woningen in de andere flat worden gerenoveerd.

WhatsApp Image 2026-09-23 at 11.31.14

Verdachte 'tikkende' tas in Doetinchem blijkt gamecontroller

Politieagenten hebben woensdagochtend in Doetinchem een verdachte tas aangetroffen. Uit de tas kwam een tikkend mechanisch geluid, wat de alarmbellen deed afgaan. Na onderzoek is gebleken dat het ging om een gamecontroller.

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.