gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hongerig Orion kan eerste hoofdprijs in vijf jaar tijd bijna ruiken

ee8690652fba2da369cc029282ddb020

Na vijf jaar is het hoog tijd voor de volleyballers van Active Living Orion om weer een hoofdprijs te pakken. Dat moet maandagmiddag op Tweede Paasdag gebeuren in de bekerfinale tegen het Limburgse Numidia/VC Limax. Gesteund door een oranje zee aan Achterhoekse supporters moet de trofee in Den Bosch binnen worden gehaald.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Het is de afgelopen seizoenen qua prijzen niet zo goed geweest, maar qua niveau in de reguliere competitie heeft Orion het heel goed gedaan”, vindt passer/loper Luuk Hoge Bavel. Want de volleyballers draaiden elk seizoen mee in de top, haalden finales, maar grepen telkens naast eremetaal. Doetinchemmer Hoge Bavel keerde afgelopen zomer terug bij zijn Orion en kan direct een prijs op zijn naam schrijven. Wie de favoriet is in zijn ogen? “Dan moet ik natuurlijk gaan voor ons. We gaan uit van onze eigen kracht. Als wij ons niveau halen, brengen we het tot een goed einde.”

Tegenstander Limax is de nummer vier in de competitie. De afgelopen jaren had het herenvolleybal met Orion, Dynamo en Lycurgus een duidelijke top drie, maar Hoge Bavel onderschat de Limburgers niet: “Ik denk dat Limax heel veel stappen heeft gemaakt. Ze winnen van Dynamo, ze hebben van ons gewonnen. Eigenlijk zou je meer van een top vier kunnen spreken.” De Finse diagonaalspeler Sami Kaislasalo verwacht een fysieke wedstrijd: “Het is een lastige ploeg om tegen te spelen, maar want ze zijn goed in blokken, net als wij. Je moet de bal echt hard slaan, soms wel drie keer in één rally.”

Oranje zee in Den Bosch
Net als in de halve finale worden Orion-supporters opgeroepen om massaal in de clubkleur oranje naar de wedstrijd te komen. “Dat gaf me kippenvel”, zegt Kaislasalo, die in Griekenland, België en Finland ook al in de bekerfinale stond, over de steun in de Topsporthal in de halve finale tegen Lycurgus. “We kwamen achter, met 12-17 in de beslissende set. Maar we gingen toch door, want wij wilden echt in de bekerfinale staan. Lycurgus stond zeven jaar op rij in de finale, maar ze zijn nu weg. Dat zeg wel iets over onze ambitie.”

Live op radiozender REGIO8
Streekomroep REGIO8 zendt de bekerfinale vanuit de Maaspoort in Den Bosch maandagmiddag live uit op de radio. Het sportprogramma begint om 12.00 uur met een vooruitblik vanuit de studio. Vervolgens is de wedstrijd vanaf 12.30 uur live te volgen. Het commentaar is in handen van Kevin ten Dolle en Eric Maan. Na afloop van de finale zijn er reacties te zien op de website van REGIO8.

Lees ook

Waterstofbus-Arriva

Streekvervoer in de Achterhoek dreigt weer stil te liggen door stakingen

Vakbonden FNV en CNV hebben nieuwe stakingen aangekondigd voor het streekvervoer in de Achterhoek. Werkgevers hebben tot woensdag 7 oktober om akkoord te gaan met de eisen van beide bonden, anders volgen er acties.

WhatsApp Image 2026-10-01 at 13.48.27

Ruit stadhuis Doetinchem ingeslagen, man kort daarna opgepakt

Een man heeft donderdagmiddag een ruit van het stadhuis van de gemeente Doetinchem ingeslagen. De man, volgens de politie een bekende, werd kort daarna aangehouden.

EKVeldrijden0

'Achterhoekse aanpak' leidt tot bouw iconische trap in Zeddam voor EK Veldrijden

Nog iets meer dan een maand en dan komt het EK veldrijden naar de Achterhoek. In het weekend van 7 en 8 november draait alles in Zeddam en omgeving om het wielerevenement. De laatste werkzaamheden aan het parcours zijn nog in volle gang, maar de eerste voorbereidingen begonnen al jaren geleden.

EMEU20

Europese mbo-docenten bouwen in Ulft aan nieuwe uitwisselingen: ‘Daar doe je het voor’

Als het aan het Graafschap College en andere mbo-scholen uit heel Europa ligt, gaan meer studenten tijdens hun opleiding internationale ervaring opdoen. Om daarvoor nieuwe, korte internationale programma’s te ontwikkelen, kwamen docenten uit 25 Europese landen deze week samen tijdens de EMEU-bijeenkomst bij het CIVON in Ulft.

TankElten

Duitse brandstofkorting gaat in: tanken over de grens aantrekkelijker

Voor de Achterhoeker is tanken over de grens weer een stuk aantrekkelijker. Duitsland verlaagt de energiebelasting op benzine en diesel met 14 cent per liter. Inclusief btw komt de belastingverlaging neer op ongeveer 17 cent per liter. De maatregel geldt tot het einde van het jaar.

WhatsApp Image 2026-09-30 at 20.41.06

Bermbrand ontstaan door vuurwerk in Zeddam

In een berm aan de Holthuizerstraat in Zeddam heeft woensdagavond een brandje gewoed. De brand is volgens ooggetuigen ontstaan doordat er vuurwerk in de berm is afgestoken.