Ulft, Netherlands

Honderden nieuwe laadpalen nodig in Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek heeft honderden nieuwe laadpalen nodig om voldoende mogelijkheden te hebben om elektrische voertuigen op te laden. De ambitie is onderdeel van de nieuwe laadvisie van de gemeente, die nog door de raad moet worden goedgekeurd.
Redactie REGIO8 | 24 januari 2023 11:21 | Aangepast op 24 januari 2023 11:21
Op dit moment zijn er ongeveer vierhonderd elektrische voertuigen in de gemeente, maar dit aantal neemt de komende jaren sterk toe, zo is de verwachting. Om te zorgen dat er voldoende plekken zijn om op te laden, moeten er flink wat nieuwe laadpalen bijkomen. Op dit moment zijn er in Oude IJsselstreek ongeveer 37 laadpalen, met in totaal 74 laadpunten. In 2025 zijn er volgens de gemeente ongeveer tweehonderd laadpunten nodig. Deze behoefte is in 2030 gegroeid naar 460 laadpunten.

Na twee informatiebijeenkomsten is er inmiddels een plankaart ontwikkeld met plekken voor de laadpalen. Oude IJsselstreek wil zelf elk jaar in ieder geval dertien palen plaatsen. Daarnaast is er voor inwoners de mogelijkheid om zelf een aanvraag te doen. Het onderwerp wordt in februari besproken in de gemeenteraad. De eerste nieuwe laadpalen moeten vanaf mei dit jaar worden geplaatst.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Supers mogen straks over de grens inkopen, diploma’s sneller erkend

Supermarkten en drogisterijen mogen straks producten inkopen in Duitsland als die daar goedkoper zij...

Huntenpop haalt hardcoreheld en songfestivalinzending naar Ulft

De organisatie van Huntenpop heeft vrijdagmiddag nieuwe namen voor de 34e editie van het festival be...

31ste editie van Huntenkunst mogelijk de laatste in Ulft

Huntenkunst opent dit jaar voor de 31e keer de deuren van de SSP-hal in Ulft voor het kunstevenement...

Clubgevoel weer helemaal terug bij SDOUC door nieuwe kunstgrasmat

De nieuwe kunstgrasmat van de Ulftse tweedeklasser SDOUC ligt er eindelijk. Om een nieuwe toplaag op...

Tanken in Duitsland straks duurder dan in Nederland

De brandstofprijzen in Duitsland gaan fiks stijgen. Het betekent dat tanken in Duitsland zelfs duurd...