Ulft, Nederland
Terug

Høken in Toldiek Festival met Bennie Jolink

fb9c382a51d484c92ae7582b7647bf30.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het was voor ons best eng. We hebben de poster gelanceerd en de mensen waren positief. Ze hadden zoiets van gelukkig dat jullie iets doen’’ aldus voorzitter Alien Maalderink. Høken in Toldiek krijgt dit jaar het jasje van een festival met drie verschillende podia. ‘’Het is iets anders dan de afgelopen 39 jaar, want het is dit keer zonder Normaal. Het was een huwelijk, Normaal en Toldijk hoort bij elkaar. Maar dat is het niet meer, dus moet je als een weduwe verder.’’

Toch neemt het feest niet helemaal afscheid van Normaal, want Bennie Jolink is gewoon van de partij. ‘’Daar zijn we heel blij mee. Hij speelt maar twee keer met de Pensionado’s, waarvan één keer op het koffieconcert in Toldijk. Het is heel erg mooi dat hij van de partij is.’’

Naast Jolink staan ook onder meer de Memphis Maniacs, Bökkers en Old Ni-js op het podium op vrijdag 24 en zondag 26 juni. De kaartverkoop voor het vernieuwde festival start vrijdag.

Lees ook

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.