Ulft, Netherlands

Hogenkamp voor historische wedstrijden

Regio8 | 14 april 2016 15:21 | Aangepast op 14 april 2016 15:21

"Dit is sowieso al een unieke prestatie", aldus Richèl Hogenkamp. In de kwartfinale versloegen de Nederlandse tennisvrouwen dit jaar topfavoriet Rusland, maar het lager geklasseerde Frankrijk is volgens Hogenkamp zeker geen eitje: "Frankrijk is in de breedte wat beter dan ons. Het is een heel compleet team. We moeten boven onszelf uitstijgen om dit team te verslaan."

Hogenkamp erkent dat de Nederlandse equipe zichzelf met dit soort uitlatingen in de underdogpositie probeert te manoeuvreren. "Daar zijn we wel mee bezig ja", aldus de 23-jarige Doetinchemse. "We laten duidelijk merken dat wij de underdog zijn."
Dromen van een finaleplaats
Het speelschema voor de FED Cup-wedstrijden dit weekend is nog niet bekend, maar Hogenkamp durft al te dromen over een finale: "Dat zou echt super zijn. In ’97 haalden ze ook de finale, maar dat team had speelsters die een stuk hoger stonden op de wereldranglijst. Het zou heel uniek zijn. Hopelijk een boost voor ons, maar ook voor het tennis in Nederland."

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...