Ulft, Netherlands

Het Hemeltje in Ulft voorgoed gesloten

Uitbater Alard Ross van Het Hemeltje in Ulft heeft de deuren van het café definitief achter zich dichtgetrokken. Het Hemeltje startte in 1969 als jeugdsoos van de progressieve jongeren in het dorp en groeide uit tot een café waarin slechts één motto gold.
Regio8 | 8 juni 2021 15:06 | Aangepast op 8 juni 2021 15:06

"Iedereen moest zich op de een of andere manier thuisvoelen", aldus Ross over het motto. "Je moet geen uitsmijter of selectieprocedure aan de deur hebben. Zo zitten we niet in elkaar. De mensen die komen moeten het gezellig hebben en dan selecteert het zich vanzelf." Nadat het café enkele jaren gesloten was geweest, nam Ross het stokje in 2004 over. Na vijftien jaar als uitbater begon hij in 2019 te denken aan de verkoop van het café: "Privé gebeurden er wat dingen, waardoor ik begon te denken: 'Alard, waar ben je mee bezig? Je komt op leeftijd, je gezondheid komt misschien in de problemen.' Dan moet je reëel zijn en kijken naar de mogelijkheden om de zaak over te dragen naar een ander."

Dat leek te lukken, tot de coronacrisis roet in het eten gooide. Een koper werd niet gevonden en het werd voor Ross steeds moeilijker om het café overeind te houden. Hij klopte aan bij de gemeente Oude IJsselstreek en vroeg om hulp. "Maar daar heb ik tot op de dag van vandaag vrijwel geen reactie op gehad", aldus Ross. "Dat doet me wel pijn. Ik heb niet om geld gevraagd, helemaal niet. Ik heb alleen om steun gevraagd om de zaak op de een of andere manier voort te zetten." Het pand is verkocht en de nieuwe eigenaar gaat er appartementen in realiseren. Ross neemt daarmee definitief afscheid van het café waar hij met veel plezier achter de bar stond.

Zeven zaken gesloten
De laatste jaren veranderde de sfeer in de straat volgens hem wel. Waar de F. B. Deurvorststraat ooit een florerende horecastraat was, zag hij de ene na de andere zaak sluiten: "Er zaten in het verleden zeven horecazaken. Die zijn allemaal weg. Je kunt je afvragen hoe dat is gekomen. Je hebt nu eigenlijk twee centrums in Ulft", zegt Ross, doelend op de horeca op het DRU Industriepark. "De vraag is of dat wel strookt met elkaar. Ik zeg niet dat de DRU slecht is, maar je vraagt je af wat de bedoeling is met het hele verhaal. Ik zet daar mijn vraagtekens bij."

'Goed gaon'
Hoewel het afscheid Ross pijn doet, kijkt hij ook met veel plezier terug op zijn tijd bij Het Hemeltje en de vele evenementen, optredens en andere activiteiten die georganiseerd werden: "De pareltjes blijven boven water. Ik wens Ulft het allerbeste, al het goeds. Zoals ze dat in het Achterhoeks zeggen: 'Laot het ow onmundig goed gaon'."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Nieuwbouw Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem bereikt hoogste punt

Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 23 sep 2025 14:26

Lees ook

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

Aaltense burgemeester in Dusseldorf onderscheiden voor grensoverstijgende samenwerking brandweren

Burgemeester Anton Stapelkamp van de gemeente Aalten is onderscheiden met een bijzondere medaille va...

Burgemeester Boumans bestempelt protest Doetinchem als 'terrorisme'

Burgemeester Mark Boumans veroordeeld het uit de hand gelopen protest van donderdagavond tegen de ko...

Gemeenteraad wil dat college landbouwsluis Beek heroverweegt

Als het aan de gemeenteraad van Montferland ligt kijkt het college nog eens kritisch naar het plaats...

Weerboer Gerrit voorspelt vanaf de kermis in Etten een wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Bus uitgebrand in Doetinchem, brandstichting niet uitgesloten

Een voertuig is donderdagavond volledig uitgebrand in Doetinchem. De politie onderzoekt de oorzaak e...