gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hengelo kijkt ogen uit in groot zonnepark

86de48bfdcadac1d8aa182fa455e5072.jpg
Redactie REGIO8 |

"Normaal gesproken bij solarparken is er niets meer of minder dan heel veel zonnepanelen", vertelt Lodewijk Hoekstra. De televisietuinman is met zijn bedrijf NL Greenlabel betrokken bij de aanleg van het 7.000 zonnepanelen tellende park nabij een woonwijk in Hengelo. "Er moet zoveel mogelijk geld worden verdiend en staan er hoge hekken omheen, maar hier is het juist het omgekeerd. Dit is echt een park met daarin zonnepanelen. Voor de buurt heb je hier zeven hectare waarin je kan rondlopen." In totaal kunnen 550 huishoudens van stroom worden voorzien door de Kwekerij.

"Het is het eerste park in Nederland dat op deze manier is gerealiseerd", vertelt Erik Mol, klimaatcoördinator bij de gemeente Bronckhorst. Met name de combinatie tussen recreatie en het industriële van de zonnepanelen is in zijn ogen uniek. "Ik hoop dat er meer plekken komen, maar ik ben trots dat dit gelukt is." De komende periode hopen de initiatiefnemers dat het ‘groen’ flink oprukt in het nu nog kale park. In het voorjaar van 2017 moet de Kwekerij opengaan.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentebelangen Doetinchem 3.jpg

Kater bij grootste partij Doetinchem na formatieadvies: 'Veel gesprekken in achterkamertjes'

Wat als een grote overwinning van de gemeenteraadsverkiezingen moest voelen, eindigt voor Gemeentebelangen Doetinchem in een bittere nasmaak. De lokale partij verdubbelde het aantal zetels van drie naar zes en werd de grootste partij, maar staat nu buitenspel bij de coalitievorming.

Agenten flyer Silvolde foto Omroep GLD.png

'Laot ze niet binnen': campagne in streektaal tegen nepagenten

Ouderen beter beschermen tegen oplichting door nepagenten: dat is het doel van een nieuwe campagne in de Achterhoek en op de Veluwe. De politie kiest daarbij voor een opvallende aanpak: communiceren in het dialect én het organiseren van een zogeheten cyberbingo.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.