gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hendriks is goudhaantje bij De Graafschap

2c83fd97a609c56628488167917d0308.jpg

De Graafschap heeft vrijdagavond een ruime 0-3 overwinning geboekt op bezoek bij Telstar. Alle doelpunten vielen voor rust, waar aanvaller Sam Hendriks zich met twee doelpunten ontpopte tot goudhaantje.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Johnatan Opoku schoot al na vijf minuten raak voor de bezoekers. Uit een corner plaatste de aanvallende middenvelder de bal fraai binnen. Sam Hendriks bekroonde zijn tweede basisplek met zijn eerste doelpunt voor De Graafschap. Na een vrije trap wist hij de bal met een kopbal buiten bereik van Telstar-keeper Abdel El Ouazzane te plaatsen: 0-2. Nadat Hendriks de lat teisterde met een snoeiharde pegel, tekende hij na een klein half uur spelen oog in oog met El Ouazzane voor de 0-3. Opoku verzuimde voor rust uit een penalty zijn tweede te maken, terwijl doelman Hidde Jurjus vlak voor rust een schot van Sven van Doorm over zijn goal bokste.

Na rust speelde De Graafschap tegen de wind en dat was te zien in het aantal kansen dat de ploeg creëerde. Giovanni Korte werd nog gevaarlijk, maar zijn schot was een prooi voor El Ouazzane. Telstar maakte de meeste aanspraak op een doelpunt. Middenvelder Van Doorn was opnieuw gevaarlijk met een schot van afstand, maar hij werd opnieuw gestuit door Jurjus. Op aangeven van Giovanni kreeg Glynor Plet een goede kans, maar hij raakte de bal verkeerd. In de slotfase werden invallers Joey Konings en Philip Brittijn nog gevaarlijk voor de bezoekers, maar ze kwamen niet tot scoren.

De volgende wedstrijd voor de ploeg van trainer Renier Robbemond is volgende week vrijdagavond. Dan komt FC Dordrecht op bezoek op De Vijverberg. Bij deze wedstrijd kunnen ruim vierduizend supporters aanwezig zijn.

Foto: De Graafschap media

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.