gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hellinga heeft zin in ontmoeting met Orion

0c6ed5bb6fcc19ba42cb5e941d829032.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Ik heb er zelfs mijn jeugdopleiding gehad’’, kijkt Dynamo-hoofdcoach Hellinga terug op zijn periode bij Orion. ‘’Uiteindelijk ben ik een flink aantal jaren als speler bij Orion geweest, maar ook twee jaar als assistent en drie jaar als hoofdcoach.’’ In de Gelderse finale zal Hellinga veel oude-bekenden tegenkomen. ‘’Ik heb nog gespeeld met coach Goran Aleksov, aanvoerder Pim Kamps en Joris Marcelis en met aan aantal jongens heb ik als coach gewerkt.’’ 
Toch zorgt de ontmoeting met bekenden niet voor meer strijd bij de hoofdcoach van Dynamo uit Apeldoorn. ‘’Er is strijd genoeg, Orion – Dynamo is van oudsher al een speciale wedstrijd. We kennen elkaar door en door. Het komt in de finale op die ene dag aan, het zal geen makkie worden.’’ Naast de beker speelt Draisma Dynamo ook nog Europees volleybal en juist die ervaring kan volgens Hellinga wellicht de doorslag geven. ‘’Aan de ene kant is het zwaar, maar aan de andere kant is het heerlijk. Je krijgt Europees meer weerstand.’’ 

Orion staat voor moeilijke klus
Als het aan echte Orion-man Hellinga ligt, gaan de Doetinchemse volleyballers een moeilijke klus tegemoet om de beker mee naar de Achterhoek te nemen. ‘’Orion is een heel degelijk team met veel ervaring, maar als wij top zijn gaat niemand van ons winnen’’, zegt Hellinga overtuigend. Seesing Personeel Orion en Draisma Dynamo staan op zondag 19 februari in Zwolle tegenover elkaar in de strijd om de beker.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De voetbaldames wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Noordijk grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Noordijk heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.