Ulft, Netherlands

Grote brand in zuilvelfabriek in Lochem

In de fabriek van FrieslandCampina in Lochem is maandagochtend een zeer grote dakbrand ontstaan. Het pand is ontruimd en ook omliggende bedrijfspanden zijn geëvacueerd.
Tim Rondeel | 12 juni 2023 11:41 | Aangepast op 12 juni 2023 11:41
De brand ontstond rond 09.30 op het terrein aan de Kanaalstraat. Na de melding bleek het al snel te gaan om een zeer grote brand en werd er door de hulpdiensten groot opgeschaald. Meerdere brandweerkorpsen uit de regio zijn opgeroepen. Toen de brand net begon, ontstond er grote rookontwikkeling, dit is inmiddels afgenomen. De brand is nog niet onder controle.

Een woordvoerder van FrieslandCampina laat aan Omroep Gelderland weten dat de brand vermoedelijk is ontstaan in een van de poedertorens. Maandagochtend waren er zo'n 120 mensen aan het werk in het pand, zij zijn door de brandweer uit het pand gehaald. Er zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen.

Ramen en deuren sluiten
De Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) geeft aan dat personen die last ervaren van de rook deuren en ramen moeten sluiten. Ook wordt aangegeven dat ventilaties uitgezet moet worden. Ook melden ze dat de Goorseweg is tijdelijk afgesloten voor het doorgaande verkeer.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: RTV Ideaal

Lees meer over:

Lochem|112Achterhoek|

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Maartje van Huijstee verruilt filmset voor ruwe zee op zeilboot

Ze wilde er even tussenuit. Maartje van Huijstee (31) uit Lochem, freelance assistent-productieleide...

De cassettebandjesfabriek in Lochem maakte al honderdduizenden bandjes

Bij de Bandjesfabriek in Lochem is het nostalgie alom. Het Achterhoekse bedrijf is de enige cassette...

Nieuwe datum voor invaren Nettelhorsterbrug in Lochem

De provincie Gelderland heeft een nieuwe datum voor het invaren van de Nettelhorsterbrug in Lochem b...

Organisatie Tractorpulling Lochem kijkt terug op geslaagde jubileumeditie

De organisatie van Tractorpulling Lochem blikt terug op een geslaagde jubileumeditie. Afgelopen week...

N825 tussen Lochem en Borculo tot december afgesloten

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf maandag 18 augustus voor een groot gede...

Woningbouw Lochem-Oost opmaat naar 40.000 inwoners in 2040

De gemeente Lochem wil in 2040 met zo’n 10.000 nieuwkomers doorgroeien naar 40.000 inwoners. Een amb...