Ulft, Nederland
Terug

Grootste verkeersader van de Achterhoek gaat twee weken dicht

cfd32ef7d3ab6fd487b160473d02d593.jpg

Vanaf vrijdag wordt de N18 bij Lichtenvoorde twee weken lang afgesloten. Het verkeer op de drukke provinciale weg, dwars door de Achterhoek, moet rekening houden met omleidingen.

Davie Klein Gunnewiek | Charlotte van de Kant |
Rijkswaterstaat, de provincie Gelderland en Achterhoekse gemeenten willen de doorstroming op de N18 verbeteren en de weg veiliger maken. Al tien jaar lang wordt er over gesproken, maar nu gaat er ook echt wat gebeuren. Het kruispunt, ter hoogte van de Zieuwentsweg in Lichtenvoorde, wordt definitief gesloten. "We zijn bezig om een tunnel aan te leggen onder de N18 door", vertelt omgevingsmanager Mark Christenhusz van bouwbedrijf Heijmans, dat de werkzaamheden uitvoert. "Het eerste stuk van de tunnel hebben we de afgelopen weken al aangelegd. De komende twee weken, als de weg dicht zicht, bouwen we de tunnel verder af ", aldus Christenhusz. Fietsers en voetgangers kunnen straks via de tunnel onder de N18 door en hoeven niet meer te wachten voor de verkeerslichten. "Het wordt geen gelijkvloerse kruising meer", geeft Christenhusz aan. "Het verkeer kan alleen nog van en naar Groenlo rijden en zal daardoor beter doorstromen."

Omdat het kruispunt definitief wordt opgeheven, ontstaat er voor automobilisten een nieuwe verbinding tussen Lichtenvoorde en Zieuwent. Langs de N18 wordt een nieuwe parallelweg aangelegd. Het verkeer rijdt via deze weg naar het kruispunt aan de Richterslaan, ter hoogte van het busstation. "Vanaf daar kan het verkeer links- of rechtsaf de N18 opdraaien of oversteken richting het centrum van Lichtenvoorde", zegt Christenhusz. Langs de parallelweg komt een vrijliggend fietspad. Dit maakt het veiliger voor weggebruikers.

Omleidingsroutes
Om de tunnel af te bouwen en de parallelweg aan te passen wordt de N18 ter hoogte van Lichtenvoorde afgesloten van vrijdagavond 20.00 uur tot uiterlijk 06.00 uur 's ochtends op maandag 17 april. Weggebruikers moeten rekening houden met omleidingsroutes en extra reistijd. "Het doorgaand verkeer op de N18 wordt in beide richtingen omgeleid via Aalten en Varsseveld, over de N313 en N318", zegt Aart van Beuzekom, omgevingsmanager bij Rijkswaterstaat. Ook verkeer van en naar Zieuwent wordt omgeleid. De routes staan aangegeven met borden. "Mocht het nodig zijn dan kunnen we extra verkeersmaatregelen treffen", zegt Van Beuzekom van Rijkswaterstaat. "Maar vooralsnog gaan we er vanuit dat alles goed verloopt."

Sluipverkeer
Vanwege de afsluiting verwacht de gemeente Oost Gelre dat weggebruikers op zoek gaan naar sluipwegen. Bijvoorbeeld langs de basisschool in de kern van Lichtenvoorde. "We hebben samen met de aannemer afgesproken dat er tijdens drukke schoolmomenten verkeersregelaars worden ingezet om het verkeer te regelen", zegt teamleider John Berentsen namens de gemeente. "Zo willen we voorkomen dat er incidenten gebeuren."

Tribune
Tijdens de afsluiting van de N18 kan iedereen de bouw van de tunnel van dichtbij bekijken. Aannemer Heijmans plaatst daarvoor een kleine tribune naast de bouwlocatie aan de Zieuwentseweg in Lichtenvoorde.

Foto: Paul van Druten

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.