gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groenlo op de schaatsbaan terug naar 1627

4802466d76ba25927bd4a45ac5580c2d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het idee speelt al jaren", vertelt Joop Hubers. In de zomer is hij enthousiaste deelnemer bij de Slag om Grolle, maar ook in de winter gaat hij qua kleding graag terug naar het jaar 1627. "Het is leuk om het in een andere setting te doen", vindt Hubers. "Niet alleen een slag nabootsen, maar ook het dagelijks leven uit de zeventiende eeuw. Die tijd wordt ook wel de kleine ijstijd genoemd en daar zijn prachtige schilderijen van." Hubers verwijst daarmee naar de winterlandschappen die bijvoorbeeld Hendrick Avercamp produceerde.

Het is de eerste keer dat er een schaatsbaan is gerealiseerd bij de Batterij. "Dus dit is dé gelegenheid", vindt Marjolein Houwers, een van de organisatoren van het moment op de ijsbaan. Hoewel het schaatsen in kledij maar een uurtje duurde, leeft bij de organisatoren niks anders dan tevredenheid. "Volgens mij hebben we de kerstkaart al binnen", besluit Houwers.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.