gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groenlo op de schaatsbaan terug naar 1627

4802466d76ba25927bd4a45ac5580c2d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het idee speelt al jaren", vertelt Joop Hubers. In de zomer is hij enthousiaste deelnemer bij de Slag om Grolle, maar ook in de winter gaat hij qua kleding graag terug naar het jaar 1627. "Het is leuk om het in een andere setting te doen", vindt Hubers. "Niet alleen een slag nabootsen, maar ook het dagelijks leven uit de zeventiende eeuw. Die tijd wordt ook wel de kleine ijstijd genoemd en daar zijn prachtige schilderijen van." Hubers verwijst daarmee naar de winterlandschappen die bijvoorbeeld Hendrick Avercamp produceerde.

Het is de eerste keer dat er een schaatsbaan is gerealiseerd bij de Batterij. "Dus dit is dé gelegenheid", vindt Marjolein Houwers, een van de organisatoren van het moment op de ijsbaan. Hoewel het schaatsen in kledij maar een uurtje duurde, leeft bij de organisatoren niks anders dan tevredenheid. "Volgens mij hebben we de kerstkaart al binnen", besluit Houwers.

Foto: REGIO8

Lees ook

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.

Poster actiegroep Omroep GLD.jpg

Gaanderen verzet zich tegen uitbreiding industrieterrein

Inwoners van Gaanderen vrezen voor verlies van een groen gebied tussen hun dorp en Doetinchem. De ambitie van de gemeente voor de uitbereiding van industriegebied Akkermansweide viel omwonenden begin dit jaar rauw op hun dak. Zij maken zich zorgen over de komst van grote magazijnen, druk op het verkeer en het verdwijnen van natuur. Onterecht, vindt de gemeente Doetinchem.

112ActionDoetinchemGeblurd.jpg

Man met vaas op hoofd geslagen bij ruzie in Doetinchem

In de Stationsstraat in Doetinchem vond zondagmiddag een vechtpartij plaats. Een man en vrouw werden meegenomen naar het politiebureau.

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.