Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor nieuwbouw van Almende

f2e49f128ca0abe68dc0153b2383e5a9.jpg
Redactie REGIO8 |

"Hier staat een blije en trotse rector", vertelt Roelof Louwsma van het Almende College. "Het is een traject geweest van een paar jaar en ik ben blij dat de gemeenteraad ons de kans geeft om het onderwijs voor de komende veertig jaar neer te zetten." De gemeenteraad ging donderdagavond akkoord met de plannen om voor bijna tien miljoen euro een nieuwe locatie te bouwen in Silvolde. De bedoeling is dat het nieuwe schoolgebouw bij de Paasberg op de rand van Terborg en Silvolde in 2020 in gebruik wordt genomen.

Door de nieuwbouw komen de locaties Bluemers en Wesenthorst leeg te staan. "Het meest vergaande scenario zou zijn dat we twee panden overhouden die opgeruimd moeten worden", vertelt wethouder Peter van der Wardt. "Maar daar gaan we niet vanuit. We gaan kijken of er alternatieven zijn." Daarnaast is er door Oude IJsselstreek 700.000 euro gereserveerd voor aanpassingen aan de infrastructuur bij de nieuwbouw: "Het wordt natuurlijk drukker in de buurt en we willen dat daarin goed gefaciliteerd wordt."

Foto: REGIO8

Lees ook

FransBauer0.png

Van Koningsweekend tot concert op De Vijverberg: volle evenementenagenda in Doetinchem

Muziek vanaf de kade langs de Oude IJssel, foodtrucks aan het water en een stadionconcert op De Vijverberg: Doetinchem maakt zich op voor een nieuw jaar vol evenementen. De stadsgemeente wil daarbij niet alleen vernieuwen, maar ook bijvoorbeeld het vertrouwde en feestelijke gevoel van het Koningsweekend van vorig jaar opnieuw laten herleven. Daarnaast verschijnen er sommige evenementen in een nieuw jasje.

Zwembad30.jpg

Zwembad(en) Berkelland wordt onderwerp van verkiezingsstrijd

ANALYSE | De jarenlange discussie over één, twee of zelfs vijf zwembaden wordt in Berkelland over de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart getild. Maar daarmee is voor een deel van de zittende raadsleden de kous niet af: het wordt een verkiezingsitem!

Politie handboeien 4.JPG

'Gevoelloos monster' Mark S. uit Borculo hoort jarenlange celstraf en tbs tegen zich eisen

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een straf van 12 jaar cel en tbs met dwang voor Mark S., de 32-jarige man uit Borculo die verdacht wordt van grootschalige en jarenlange sextortion van jonge vrouwen. De officier van justitie stelde de eis op de vierde dag van de rechtszaak in Groningen.

ToerismeCampingCaravanTent0.png

Bronckhorst wil investeren in recreatie en toerisme: toeristenbelasting moet omhoog

De gemeente Bronckhorst wil meer investeren in recreatie en toerisme, blijkt uit een door hun gepresenteerde visie. Zij willen dat toeristen vaker terugkomen, langer blijven en meer besteden in de gemeente.

DidamBrand1.png

Bankstel tegen gevel speelde rol bij verwoestende brand Begoniastraat Didam

Woningbouwcorporatie Plavei heeft meer duidelijkheid over de brand op 13 mei 2025 waarbij een heel huizenblok verwoest werd. Na ongeveer negen maanden is het onderzoek van de VNOG (Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland) gepresenteerd. Het antwoord is niet zo bevredigend als misschien wel verwacht.

lochem gemeentehuis0.jpg

Bedrijfsleven waarschuwt Lochem: ‘Zonder ruimte en stroom vertrekken bedrijven’

De Industriële Kring Lochem (IKL) ziet het gebrek aan bedrijfsruimte en de overbelasting van het elektriciteitsnet als een groeiend probleem voor het lokale bedrijfsleven. Tijdens een verkiezingsdebat met gemeenteraadsfracties waarschuwde voorzitter Nico Groen dat bedrijven de gemeente verlaten als er niet op tijd structurele oplossingen komen.