Ulft, Nederland
Terug

Groeiend ‘Langer Thuus’ in de race voor prijs

332f86f6cba316108e51aef6771bfc5f.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zochten naar een oplossing om mensen die minder zelfredzaam raakten in buitengebieden te laten helpen door hun naasten”, zo legt beleidsmedewerker Frank Starke van Winterswijk uit. Door het plaatsen van enkele bewegingssensoren krijgen naasten een melding om het moment dat er bewegingen zijn in het huis, bijvoorbeeld op vreemde tijdstippen. “Bij ons bleek dat mijn moeder midden in de nacht ging vlees braden”, vertelt Jeanine Arendsen-Westerveld uit. Zij was als mantelzorgster verantwoordelijk voor de zorg van haar moeder en kreeg door de sensoren een goed beeld van de situatie. “Op een bepaald moment was het gewoon noodzakelijk dat ze werd opgenomen in het ziekenhuis en daarna in het verpleeghuis”, aldus Arendsen-Westerveld.

Tijdens de proef werden in totaal veertig huishoudens in en om Winterswijk aangesloten op het systeem. Inmiddels is een convenant getekend tussen gemeenten en andere betrokken partijen, waardoor komend jaar maximaal duizend huishoudens in de hele regio worden aangesloten op het project met als doel om ouderen langer thuis te laten wonen. “Ik hoop dat het heel snel vol zit en dat we voor de vraag komen te staan hoe we het nog verder kunnen uitbreiden”, aldus Jimmy Korswagen, programmamanager bij de VNOG, die mede door de nominatie landelijk denkt. “Hoe kunnen we andere gemeenten inspireren om hiermee aan de slag te gaan?”

De winnaar van de Jan van der Heydenprijs voor meest innovatieve idee wordt volgende week bekend gemaakt tijdens het Brandweercongres in Zaandam. De Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland ontvangt bij winst een geldbedrag waarmee het project mogelijk landelijk kan worden uitgerold.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.