gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groeiend Doetinchem werkt aan infrastructuur rond het stadscentrum

738d897548d7884eefa962e3e0dd6877

Doetinchem wil in de toekomst doorgaand verkeer meer weren uit het centrum en maakt daar plannen voor. Automobilisten gaan daar de komende tijd nog niks van merken, wel volgt er begin volgend jaar een maandenlange afsluiting van de belangrijke J.F. Kennedylaan om de veiligheid voor met name fietsers te vergroten.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“De belangrijkste aanpassing zijn de vrijliggende en verhoogde fietspaden”, zegt wethouder Rens Steintjes over de werkzaamheden aan de belangrijke verkeersader rond het centrum van Doetinchem. Vanaf het voorjaar gaat de Kennedylaan daarom enkele maanden op slot. Onder meer de kruisingen met de Hofstraat en de Rozengaardseweg worden aangepakt. Liander gaat aan de slag met kabels terwijl de gemeente tegelijkertijd het riool onder handen neemt. Aangezien het een belangrijke verkeersader is voor Doetinchem, gaan automobilisten er wel het nodige van merken. “Als dat kan zonder overlast, moet je je afvragen of zo’n weg niet overbodig is”, zegt Steintjes.

Tegelijkertijd werkt de gemeente richting de toekomst aan een nieuw mobiliteitsplan, wat los staat van de aanpak van de Kennedylaan. De gemeente wil in 2036 zijn gegroeid naar 70.000 inwoners. Daar past een nieuwe visie op de verkeersstromen in het centrum bij. “De infrastructuur moet zich aanpassen aan de groei van de stad”, aldus Steintjes, die alvast een ‘tipje van de sluier’ van het nieuwe plan oplicht. “We willen in elk geval graag zien dat er minder doorgaand verkeer door de stad gaat. De ambitie is om dat zoveel mogelijk om de stad heen te leiden.”

Bussen uit het centrum
Ook het opnieuw inrichten van busroutes kan helpen om het verkeer rond de stad beter te laten doorstromen. “We hebben een aantal lijnen die heel goed gebruikt worden en die proberen we ook we te koesteren”, geeft Steintjes aan. “Maar ook die gaan dwars door de stad. Dan zou je ook eens kunnen kijken of dat op die manier moet.” Alle ingrepen worden onderdeel van het nieuwe, integrale mobiliteitsplan van de wethouder: “Dan is het aan de raad om de keuzes te maken hoe snel en hoe hard zij willen ingrijpen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.