gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groeiend Doetinchem werkt aan infrastructuur rond het stadscentrum

738d897548d7884eefa962e3e0dd6877

Doetinchem wil in de toekomst doorgaand verkeer meer weren uit het centrum en maakt daar plannen voor. Automobilisten gaan daar de komende tijd nog niks van merken, wel volgt er begin volgend jaar een maandenlange afsluiting van de belangrijke J.F. Kennedylaan om de veiligheid voor met name fietsers te vergroten.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“De belangrijkste aanpassing zijn de vrijliggende en verhoogde fietspaden”, zegt wethouder Rens Steintjes over de werkzaamheden aan de belangrijke verkeersader rond het centrum van Doetinchem. Vanaf het voorjaar gaat de Kennedylaan daarom enkele maanden op slot. Onder meer de kruisingen met de Hofstraat en de Rozengaardseweg worden aangepakt. Liander gaat aan de slag met kabels terwijl de gemeente tegelijkertijd het riool onder handen neemt. Aangezien het een belangrijke verkeersader is voor Doetinchem, gaan automobilisten er wel het nodige van merken. “Als dat kan zonder overlast, moet je je afvragen of zo’n weg niet overbodig is”, zegt Steintjes.

Tegelijkertijd werkt de gemeente richting de toekomst aan een nieuw mobiliteitsplan, wat los staat van de aanpak van de Kennedylaan. De gemeente wil in 2036 zijn gegroeid naar 70.000 inwoners. Daar past een nieuwe visie op de verkeersstromen in het centrum bij. “De infrastructuur moet zich aanpassen aan de groei van de stad”, aldus Steintjes, die alvast een ‘tipje van de sluier’ van het nieuwe plan oplicht. “We willen in elk geval graag zien dat er minder doorgaand verkeer door de stad gaat. De ambitie is om dat zoveel mogelijk om de stad heen te leiden.”

Bussen uit het centrum
Ook het opnieuw inrichten van busroutes kan helpen om het verkeer rond de stad beter te laten doorstromen. “We hebben een aantal lijnen die heel goed gebruikt worden en die proberen we ook we te koesteren”, geeft Steintjes aan. “Maar ook die gaan dwars door de stad. Dan zou je ook eens kunnen kijken of dat op die manier moet.” Alle ingrepen worden onderdeel van het nieuwe, integrale mobiliteitsplan van de wethouder: “Dan is het aan de raad om de keuzes te maken hoe snel en hoe hard zij willen ingrijpen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.