gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groeiend Doetinchem werkt aan infrastructuur rond het stadscentrum

738d897548d7884eefa962e3e0dd6877.jpg

Doetinchem wil in de toekomst doorgaand verkeer meer weren uit het centrum en maakt daar plannen voor. Automobilisten gaan daar de komende tijd nog niks van merken, wel volgt er begin volgend jaar een maandenlange afsluiting van de belangrijke J.F. Kennedylaan om de veiligheid voor met name fietsers te vergroten.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“De belangrijkste aanpassing zijn de vrijliggende en verhoogde fietspaden”, zegt wethouder Rens Steintjes over de werkzaamheden aan de belangrijke verkeersader rond het centrum van Doetinchem. Vanaf het voorjaar gaat de Kennedylaan daarom enkele maanden op slot. Onder meer de kruisingen met de Hofstraat en de Rozengaardseweg worden aangepakt. Liander gaat aan de slag met kabels terwijl de gemeente tegelijkertijd het riool onder handen neemt. Aangezien het een belangrijke verkeersader is voor Doetinchem, gaan automobilisten er wel het nodige van merken. “Als dat kan zonder overlast, moet je je afvragen of zo’n weg niet overbodig is”, zegt Steintjes.

Tegelijkertijd werkt de gemeente richting de toekomst aan een nieuw mobiliteitsplan, wat los staat van de aanpak van de Kennedylaan. De gemeente wil in 2036 zijn gegroeid naar 70.000 inwoners. Daar past een nieuwe visie op de verkeersstromen in het centrum bij. “De infrastructuur moet zich aanpassen aan de groei van de stad”, aldus Steintjes, die alvast een ‘tipje van de sluier’ van het nieuwe plan oplicht. “We willen in elk geval graag zien dat er minder doorgaand verkeer door de stad gaat. De ambitie is om dat zoveel mogelijk om de stad heen te leiden.”

Bussen uit het centrum
Ook het opnieuw inrichten van busroutes kan helpen om het verkeer rond de stad beter te laten doorstromen. “We hebben een aantal lijnen die heel goed gebruikt worden en die proberen we ook we te koesteren”, geeft Steintjes aan. “Maar ook die gaan dwars door de stad. Dan zou je ook eens kunnen kijken of dat op die manier moet.” Alle ingrepen worden onderdeel van het nieuwe, integrale mobiliteitsplan van de wethouder: “Dan is het aan de raad om de keuzes te maken hoe snel en hoe hard zij willen ingrijpen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.