Ulft, Nederland
Terug

Gravelstroken en beklimmingen maken Ronde van de Achterhoek onvoorspelbaar

f0430ec3161189e1164c604c24d15a1f.jpg

Voor de zevende keer klinkt zondag het startschot van de Ronde van de Achterhoek. Het peloton vertrekt vanuit Neede om, na bijna 200 kilometer met daarin negentien gravelstroken en drie beklimmingen, ook weer te finishen in de Berkellandse plaats. De route is veelzijdig, en de organisatie hoopt hiermee op een spannend verloop van de koers.

Domien Esselink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Ik denk dat het een combinatie is van de smalle wegen die wij hier hebben, de slechte wegen en de gravelstroken," aldus Arjan Ribbers, een van de verantwoordelijken voor de route. "Wij proberen ook juist de kleinere wegen op te zoeken, waardoor de koers oncontroleerbaar wordt." Door het vele draaien en keren tijdens de route verwacht Ribbers dat het een zware wedstrijd zal worden.

Vooral de onverharde gravelwegen geven een extra dimensie aan de wedstrijd, zegt Bobby Mellendijk, ploegleider van het Achterhoekse Sensa-Kanjers voor Kanjers Cyclingteam. "Het zorgt voor iets extra’s; niet elke renner kan daarmee omgaan," aldus Mellendijk. "Het is altijd onvoorspelbaar. Je weet niet wat een ander gaat doen en je kunt ook niet snel uitwijken, dat brengt wel wat risico's met zich mee."

Voor de opleidingsploeg uit de Achterhoek is deze internationale UCI-koers in hun eigen achtertuin toch wel een hoogtepunt van het wielerjaar. "Dit zijn de wegen die je neemt als je naar een verjaardag of naar je werk fietst. Het zijn ook de wegen die je met je fietsmaten fietst," schetst Mellendijk enthousiast. "Je bent hier opgegroeid en alles ken je. Je draait de hoek om en weet wat er komt. Nergens is het een verrassing."

‘Zien fietsen, doet fietsen’
De organisatie is blij met de deelname van de Achterhoekse ploeg en hoopt dat het de jeugdige toeschouwers inspireert om ook de fiets te pakken. "Het laat ook zien dat er toch wel links en rechts wat talent zit in de Achterhoek. Gijs Leemreize (Team DSM-firmenich PostNL), Sam Gademan (VolkerWessels Cycling Team), Joren Bloem (TDT-Unibet Cycling Team) allemaal jongens die via Sensa zijn doorgegroeid," zegt Ribbers. "Zien fietsen, doet fietsen, zeg ik altijd."

Achterhoek op het podium?
Of een Achterhoekse winnaar erin zit? "Wij hebben wel een mooie kans zondag. Ik denk niet dat de andere ploegen denken: 'Oh, daar hebben we ‘de Kanjers’ en die vegen ons hier aan,' maar dat is misschien juist het feit waar we gebruik van moeten maken," zegt Mellendijk. "We hebben toch wel drie of vier jongens die ver kunnen komen."

Lees ook

StationVoorst0.jpg

Renovatie station Vorden op stoom: eerste activiteiten mogelijk in oktober

Na bijna twee jaar lijkt de renovatie van station Vorden eindelijk op te schieten. Als het aan Peter Meulenbroek van stichting VORST ligt, krijgt de benedenverdieping van het verpauperde gebouw snel een nieuwe invulling, met onder andere een koffietent en een expositieruimte.

montferland.jpg

Montferland haalt achterstand plaatsen statushouders in

De gemeente Montferland heeft de achterstand bij het huisvesten van statushouders ingehaald. Dat blijkt uit een raadsbrief van het college. Aan het begin van 2025 had de gemeente nog een achterstand van 42 personen. Aan het einde van het jaar is dat omgebogen naar een positief saldo van drie.

FlyerExplosie2.jpg

Doetinchemse coffeeshop Magic looft vijfduizend euro uit voor gouden tip explosies

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft een beloning van vijfduizend euro uitgeloofd voor de gouden tip, die leidt tot de aanhouding en veroordeling van de daders van de explosies bij de coffeeshop. Mensen die meer weten over de explosies kunnen contact opnemen met de politie, dit kan ook anoniem.

fc87cd8cee92c76691615d0e6cbb8473.jpg

Doetinchem en Bronckhorst zien niets in nieuwe locatie voor uitbreiding hoogspanningsstation

De gemeenten Doetinchem en Bronckhorst hebben gezamenlijk een zienswijze ingediend over de plannen om het hoogspanningsstation in Langerak, nabij Doetinchem, uit te breiden. Hoewel de provincie en netbeheerder TenneT meerdere locaties voor uitbreiding onderzoeken, pleiten beide gemeenten voor uitbreiding op de huidige locatie, wel met aandacht voor belangrijke voorwaarden.

Geblurred.jpg

Personenauto en lijnbus botsen in Doetinchem: één gewonde

Een automobilist raakte woensdagmiddag gewond bij een aanrijding in Doetinchem op de kruising van de Waalseweg met de Doetinchemseweg. De man is voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Bloemenkampfiets.jpeg

Waar in Lochem krijgen fietsen Oekraïners onderdak? Niet in de Bloemenkamp

Martin van Nus zoekt een plek waar hij fietsen voor Oekraïners mag stallen en repareren. De vrijwilliger kon terecht in een garagebox van de Bloemenkamp in Gorssel, maar kijkt vanwege de geplande sloop naar een andere locatie in de gemeente.