Ulft, Netherlands

Graafmachine nodig om overleden man (60) uit huis te krijgen

De man die in Terborg in zijn eigen woning dood is aangetroffen tussen zijn huisdieren, is door een van zijn eigen honden gebeten. De 60-jarige overleed vervolgens aan een bloedvergiftiging. Dat concludeert de politie na onderzoek in de woning.
Redactie REGIO8 | 19 augustus 2023 13:41 | Aangepast op 19 augustus 2023 13:41
De politie kwam vrijdag onder meer met een graafmachine naar het huis aan de Silvoldseweg. Volgens Omroep Gelderland kwamen ze ter plaatse na een melding van ongeruste buren. Ze hadden vervolgens urenlang nodig om de woning te betreden. Oorzaak waren de aanwezigheid van meerdere honden, waarvan één rottweiler gevaarlijk gedrag vertoonde. Ook was het puinhoop in en rond het huis. De man stond bekend als een teruggetrokken type dat een kluizenaarsleven leidde.

In de woning bleek de man dood in zijn stoel te zitten. "Uit onderzoek bleek dat hij al meerdere dagen dood was en dat zijn lichaam meerdere bijtwonden had, kennelijk veroorzaakt door zijn eigen honden", zegt een politiewoordvoerder. Volgens de recherche is de man in ieder geval vóór zijn dood gebeten, gezien de vondst van hechtingen die de man vóór zijn dood mogelijk zelf aangebracht. Hij overleed aan de gevolgen van een bloedvergiftiging, aldus de politiewoordvoerder.

Hond afgemaakt
Bij de woning zijn inmiddels drie containers vol rommel weggehaald. De hulpdiensten hebben drie honden uit het huis gehaald, waarvan er twee elders zijn opgevangen. De gevaarlijke rottweiler is afgemaakt. Ook een kat, een varken, een schaap, vier konijnen, twee ganzen en meerdere duiven zijn meegenomen.

Onthutst
Buurtbewoners reageren onthutst. Ondanks zijn teruggetrokken bestaan was de man een bekende verschijning in de omgeving, vooral tijdens het uitlaten van zijn honden. Loco-burgemeester Janine Kock van de gemeente Oude IJsselstreek spreekt haar medeleven uit.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees meer over:

Politie|112Achterhoek|Terborg|

Lees ook

Geschrokken reacties na explosie bij coffeeshop Doetinchem: 'Het is niet te bevatten'

In de nacht van maandag op dinsdag is een coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem zwaar beschadigd ...

Nederlandse politieagent lichtgewond bij ingrijpen op Bocholtse kermis

Een Nederlandse politieagent is vrijdagavond tijdens de Bocholse kermis lichtgewond geraakt toen hij...

Drie gewonden bij aanrijding in Vorden

Bij een frontale aanrijding op de Rondweg in Vorden zijn zondagmiddag meerdere personen gewond geraa...

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Jerrycans met mogelijk drugsafval gevonden in Zeddam

Medewerkers van de gemeente Montferland hebben donderdagochtend aan de Bovendorpsstraat in Zeddam je...