Ulft, Nederland
Terug

Glasvezel in Wehl voorwaarde bij verhuizing

0819026069fd747992cff84e47764a27.jpg
Redactie REGIO8 |
“Wij hebben een stukje grond gekocht waar we een nieuw huis gaan bouwen”, vertelt Smeenk die geboren en getogen is in Wehl. Zij en haar man wonen momenteel in Rijswijk, bij Den Haag maar na dertig jaar willen ze graag in de Achterhoek gaan wonen. “We zijn al een tijdje op zoek en we hadden eigenlijk internet als voorwaarde gesteld om in het buitengebied iets te kunnen vinden. Maar dat lukte niet, dat moesten we gewoon opgeven.”

Toch besloten ze de gok te wagen en een stukje grond te kopen. Inmiddels hadden ze naar alternatieven gezocht voor goed internet. “Toen kwam de campagne langs van Glasvezel Buitenaf en zeiden we ‘dit is voor ons zó belangrijk, om ook thuis te kunnen werken hebben we gewoon snel en goed internet nodig, dus dan worden we ook meteen ambassadeurs.” De alternatieven die gezocht waren zijn nu een plan b, mocht de aanleg niet lukken. “Maar er is niets mooiers dan glasvezel.”

Deadline
Om de aanleg daadwerkelijk te laten gebeuren, moet op 19 februari vijftig procent van de inwoners aangegeven hebben open te staan voor glasvezel. Om hen zo goed mogelijk voor te lichten, worden er informatie- en aanmeldavonden georganiseerd, die heel populair zijn. “We hopen dat ze allemaal snel internet willen. Er zijn heel veel mensen op de informatieavond gekomen, deels ook omdat ze vragen hebben natuurlijk en we weten niet of ze ook allemaal gaan kiezen voor glasvezel. Mochten ze nog twijfelen, dan hebben we heel veel aanmeldavonden georganiseerd.” Acht procent van de inwoners in het buitengebied van Oude IJsselstreek, Doesburg, Doetinchem en Montferland heeft zich tot nog toe aangemeld. “Ik schat in, en dat is ook wel de ervaring van eerdere campagnes, dat dat percentage tegen het einde aan toe gaat stijgen en de laatste paar dagen wordt soms het verschil gemaakt. Maar die proberen we wel naar voren te halen door de aanmeldavonden die nu georganiseerd worden, dat dat wel verschil gaat maken.”
Foto: REGIO8

Lees ook

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.