gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Glasvezel in Wehl voorwaarde bij verhuizing

0819026069fd747992cff84e47764a27.jpg
Redactie REGIO8 |
“Wij hebben een stukje grond gekocht waar we een nieuw huis gaan bouwen”, vertelt Smeenk die geboren en getogen is in Wehl. Zij en haar man wonen momenteel in Rijswijk, bij Den Haag maar na dertig jaar willen ze graag in de Achterhoek gaan wonen. “We zijn al een tijdje op zoek en we hadden eigenlijk internet als voorwaarde gesteld om in het buitengebied iets te kunnen vinden. Maar dat lukte niet, dat moesten we gewoon opgeven.”

Toch besloten ze de gok te wagen en een stukje grond te kopen. Inmiddels hadden ze naar alternatieven gezocht voor goed internet. “Toen kwam de campagne langs van Glasvezel Buitenaf en zeiden we ‘dit is voor ons zó belangrijk, om ook thuis te kunnen werken hebben we gewoon snel en goed internet nodig, dus dan worden we ook meteen ambassadeurs.” De alternatieven die gezocht waren zijn nu een plan b, mocht de aanleg niet lukken. “Maar er is niets mooiers dan glasvezel.”

Deadline
Om de aanleg daadwerkelijk te laten gebeuren, moet op 19 februari vijftig procent van de inwoners aangegeven hebben open te staan voor glasvezel. Om hen zo goed mogelijk voor te lichten, worden er informatie- en aanmeldavonden georganiseerd, die heel populair zijn. “We hopen dat ze allemaal snel internet willen. Er zijn heel veel mensen op de informatieavond gekomen, deels ook omdat ze vragen hebben natuurlijk en we weten niet of ze ook allemaal gaan kiezen voor glasvezel. Mochten ze nog twijfelen, dan hebben we heel veel aanmeldavonden georganiseerd.” Acht procent van de inwoners in het buitengebied van Oude IJsselstreek, Doesburg, Doetinchem en Montferland heeft zich tot nog toe aangemeld. “Ik schat in, en dat is ook wel de ervaring van eerdere campagnes, dat dat percentage tegen het einde aan toe gaat stijgen en de laatste paar dagen wordt soms het verschil gemaakt. Maar die proberen we wel naar voren te halen door de aanmeldavonden die nu georganiseerd worden, dat dat wel verschil gaat maken.”
Foto: REGIO8

Lees ook

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een mooie groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.