gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Glasvezel in Wehl voorwaarde bij verhuizing

0819026069fd747992cff84e47764a27
Redactie REGIO8 |
“Wij hebben een stukje grond gekocht waar we een nieuw huis gaan bouwen”, vertelt Smeenk die geboren en getogen is in Wehl. Zij en haar man wonen momenteel in Rijswijk, bij Den Haag maar na dertig jaar willen ze graag in de Achterhoek gaan wonen. “We zijn al een tijdje op zoek en we hadden eigenlijk internet als voorwaarde gesteld om in het buitengebied iets te kunnen vinden. Maar dat lukte niet, dat moesten we gewoon opgeven.”

Toch besloten ze de gok te wagen en een stukje grond te kopen. Inmiddels hadden ze naar alternatieven gezocht voor goed internet. “Toen kwam de campagne langs van Glasvezel Buitenaf en zeiden we ‘dit is voor ons zó belangrijk, om ook thuis te kunnen werken hebben we gewoon snel en goed internet nodig, dus dan worden we ook meteen ambassadeurs.” De alternatieven die gezocht waren zijn nu een plan b, mocht de aanleg niet lukken. “Maar er is niets mooiers dan glasvezel.”

Deadline
Om de aanleg daadwerkelijk te laten gebeuren, moet op 19 februari vijftig procent van de inwoners aangegeven hebben open te staan voor glasvezel. Om hen zo goed mogelijk voor te lichten, worden er informatie- en aanmeldavonden georganiseerd, die heel populair zijn. “We hopen dat ze allemaal snel internet willen. Er zijn heel veel mensen op de informatieavond gekomen, deels ook omdat ze vragen hebben natuurlijk en we weten niet of ze ook allemaal gaan kiezen voor glasvezel. Mochten ze nog twijfelen, dan hebben we heel veel aanmeldavonden georganiseerd.” Acht procent van de inwoners in het buitengebied van Oude IJsselstreek, Doesburg, Doetinchem en Montferland heeft zich tot nog toe aangemeld. “Ik schat in, en dat is ook wel de ervaring van eerdere campagnes, dat dat percentage tegen het einde aan toe gaat stijgen en de laatste paar dagen wordt soms het verschil gemaakt. Maar die proberen we wel naar voren te halen door de aanmeldavonden die nu georganiseerd worden, dat dat wel verschil gaat maken.”
Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.