gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Glasvezel in Wehl voorwaarde bij verhuizing

0819026069fd747992cff84e47764a27
Redactie REGIO8 |
“Wij hebben een stukje grond gekocht waar we een nieuw huis gaan bouwen”, vertelt Smeenk die geboren en getogen is in Wehl. Zij en haar man wonen momenteel in Rijswijk, bij Den Haag maar na dertig jaar willen ze graag in de Achterhoek gaan wonen. “We zijn al een tijdje op zoek en we hadden eigenlijk internet als voorwaarde gesteld om in het buitengebied iets te kunnen vinden. Maar dat lukte niet, dat moesten we gewoon opgeven.”

Toch besloten ze de gok te wagen en een stukje grond te kopen. Inmiddels hadden ze naar alternatieven gezocht voor goed internet. “Toen kwam de campagne langs van Glasvezel Buitenaf en zeiden we ‘dit is voor ons zó belangrijk, om ook thuis te kunnen werken hebben we gewoon snel en goed internet nodig, dus dan worden we ook meteen ambassadeurs.” De alternatieven die gezocht waren zijn nu een plan b, mocht de aanleg niet lukken. “Maar er is niets mooiers dan glasvezel.”

Deadline
Om de aanleg daadwerkelijk te laten gebeuren, moet op 19 februari vijftig procent van de inwoners aangegeven hebben open te staan voor glasvezel. Om hen zo goed mogelijk voor te lichten, worden er informatie- en aanmeldavonden georganiseerd, die heel populair zijn. “We hopen dat ze allemaal snel internet willen. Er zijn heel veel mensen op de informatieavond gekomen, deels ook omdat ze vragen hebben natuurlijk en we weten niet of ze ook allemaal gaan kiezen voor glasvezel. Mochten ze nog twijfelen, dan hebben we heel veel aanmeldavonden georganiseerd.” Acht procent van de inwoners in het buitengebied van Oude IJsselstreek, Doesburg, Doetinchem en Montferland heeft zich tot nog toe aangemeld. “Ik schat in, en dat is ook wel de ervaring van eerdere campagnes, dat dat percentage tegen het einde aan toe gaat stijgen en de laatste paar dagen wordt soms het verschil gemaakt. Maar die proberen we wel naar voren te halen door de aanmeldavonden die nu georganiseerd worden, dat dat wel verschil gaat maken.”
Foto: REGIO8

Lees ook

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

pride vlag

Achterhoek Pride hangt regenboog vlag halfstok: 'De aanslag in Berlijn raakt ons diep'

De organisatie van Achterhoek Pride roept op om woensdag 29 juli de regenboogvlag halfstok te hangen. Deze actie wordt georganiseerd om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag in Berlijn tijdens het slotfeest van de Pride. Het doel is om met deze actie een krachtig statement te maken tegen elke vorm van haat en geweld tegen de lhbtiqa+ -gemeenschap.

Hidde Jurjus

Achterhoeker Jurjus tekent voor drie seizoenen in Volendam

Doelman Hidde Jurjus heeft een contract voor drie jaar getekend bij eerstedivisionist FC Volendam. De 32-jarige Achterhoeker was transfervrij na zijn vertrek bij FC Groningen en tekent nu bij de competitiegenoot van De Graafschap.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.33.17

Brand in bos bij Zeddam, kampvuur met worsten is de boosdoener

In het bos tussen Zeddam en ’s-Heerenberg heeft een brandje gewoed. De oorzaak van de brand is een kampvuurtje geweest waar worstjes op zijn gebakken.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.22.22

Zorgaanbieder in Doetinchem moet cliënten overdragen na ingrijpen inspectie

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem vier weken de tijd gegeven om hun cliënten over te dragen aan een andere zorgaanbieder. Volgens de inspectie wordt de zorg met ernstige tekortkomingen aangeboden.