Ulft, Netherlands

Gezamenlijk wasproject Gendringen gestart

Voetbalvereniging Gendringen en Estinea hebben maandagmorgen het gezamenlijke wasproject afgetrapt in de speciaal daarvoor ingerichte wasplek bij de voetbalclub. Voor het project - waarbij cliënten van Estinea als dagbesteding de was doen voor de voetbalvereniging - deed Gendringen inspiratie op in Winterswijk.
Regio8 | 10 maart 2020 13:24 | Aangepast op 10 maart 2020 13:24

"Het verhaal begon twee jaar geleden bij FC Trias in Winterswijk, toen we daar met het eerste elftal te gast waren", aldus Ruud Hendrixen, bestuurslid van de Gendringse voetbalclub. "Zij waren toen met net zo'n soort wasproject bezig en omdat Estinea onze buren zijn werd meteen het idee opgevat om dat ook bij ons op te pakken. Uiteindelijk is dit wasproject eruit gerold." Volgens Saskia Nijenhuis, persoonlijk begeleider bij Estinea, is het project belangrijk voor de cliënten. "Ze zijn uit het dagcentrum en in de samenleving, waarmee ze door het wassen wat voor de rest van de mensen kunnen doen."

Volgens Hendrixen is het wasproject pas de start van een langere en intensiever samenwerking met de zorgorganisatie. "We gaan echt kijken met Estinea hoe we dit stapje voor stapje verder kunnen uitbouwen naar meerdere projecten, waarin wij de mensen van Estinea de kans kunnen geven om bij ons, de voetbalclub, samen dingen te gaan. doen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Bankzitters en Duitse popzangeres Nena zetten Huntenpop Ulft op z’n kop

Nick Hermsen | Caitlin Sturris | 23 aug 2025 18:47

Lees ook

Maartje van Huijstee verruilt filmset voor ruwe zee op zeilboot

Ze wilde er even tussenuit. Maartje van Huijstee (31) uit Lochem, freelance assistent-productieleide...

Bengevoord geridderd: ‘Hij heeft Winterswijk echt gedragen’

Joris Bengevoord heeft woensdag afscheid genomen van de Winterswijkers, de Achterhoekers en de Duits...

Code geel voor de Achterhoek, kans op stevige onweersbuien

Het KNMI heeft donderdagochtend code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onw...

Stokkum krijgt uitgebreide 30 km-zone: ‘Belangrijke eerste stap’

Het verkeer in Stokkum gaat een stuk trager worden. De gemeente Montferland breidt de 30 km-zone fli...

Fietsster gewond na aanrijding in Doetinchem

Een vrouw is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding tussen twee fietsers in Doetinchem. De...

Brand in tuin Doetinchem snel geblust

In een achtertuin aan de Kloosstraat in Doetinchem is woensdagmiddag brand uitgebroken. Rond 15.00 u...