Ulft, Netherlands

Gezamenlijk statement betrokken raadsleden Montferland na vuurwerkincident

Foto: REGIO8
De Montferlandse raadsleden Jenneke Laurense-Weidema en Boris van Oosterom van Lijst Groot Montferland hebben een gezamenlijke verklaring afgegeven naar aanleiding van het incident met zwaar vuurwerk voorafgaand aan de vergadering in Gouden Handen maandagavond. Terwijl zij onderweg waren werden zij geraakt door vuurwerk dat langs hun hoofden vloog. Van Oosterom heeft daarbij fysieke klachten opgelopen, waaronder hoofdpijn en oorpijn. Ondanks de schrik benadrukken beide raadsleden dat zij onverminderd doorgaan met hun werk en zich niet laten intimideren.
Bart Sollman | 3 december 2024 16:57 | Aangepast op 3 december 2024 16:57
“Dit incident maakt duidelijk hoe belangrijk het is dat volksvertegenwoordigers zich veilig voelen”, aldus de raadsleden. In hun statement onderstrepen beiden het belang van een open en respectvolle dialoog. Ze zijn geschrokken van het gebruik van vuurwerk als middel om onvrede te uiten en noemen dit volstrekt onacceptabel. Ze roepen op tot een debat dat gebaseerd is op respect en wederzijds vertrouwen, en benadrukken dat intimidatie of geweld geen bijdrage levert aan een constructieve discussie.

Ook burgemeester Harry de Vries heeft zich uitgesproken over het voorval. Hij noemt het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk ‘crimineel’ en benadrukt de gevaren die dit met zich meebrengt. De burgemeester betreurt dat het incident juist plaatsvond bij een vergadering die bedoeld was om inwoners bij het proces rond het AZC te betrekken. Volgens De Vries helpt geweld niet om tot oplossingen te komen en doet hij een oproep aan alle betrokkenen om met gezond verstand en respect het gesprek aan te gaan.

De politie onderzoekt nog of het vuurwerk gericht op de raadsleden was afgestoken. Ondertussen heeft de burgemeester aangekondigd dat er extra veiligheidsmaatregelen komen voor de volgende raadsvergadering op 12 december. Hij wil geen enkel risico nemen en benadrukt dat de veiligheid van raadsleden en bezoekers prioriteit heeft.

Naast de raadsleden en burgemeester sprak ook Minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark zich uit tegen het geweld.

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Oude IJsselstreek komt met nieuwe cultuurprijs: ‘Mensen doen veel te bescheiden’

Een gemeentelijke sportprijs is inmiddels wel aardig ingeburgerd in de Achterhoek, maar een cultuurp...

Brommerrijdster gewond bij aanrijding op Abdijlaan in Doetinchem

Bij een ongeval op de Abdijlaan in Doetinchem is maandagmiddag een auto in botsing gekomen met een b...

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...