Ulft, Netherlands

Gevonden bommen worden tot ontploffing gebracht in Wehl

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl
De twee bommen uit de Tweede Wereldoorlog die gevonden werden op het voormalige Nemaho-terrein in Doetinchem worden donderdag tot ontploffing gebracht in Wehl. De politie gaat belangstellenden op 'ruime afstand' houden.
Tim Rondeel | 10 juni 2024 13:15 | Aangepast op 10 juni 2024 13:15
De bommen worden gecontroleerd tot ontploffen gebracht aan de Aragonstraat bij het Bedrijvenpark A18 in Wehl. 'Dat gebeurt naar verwachting tussen 11.30 en 12.30 uur', zo laat de gemeente Doetinchem maandag weten. Het terrein waar de explosie komt is inmiddels afgezet. Ook worden mensen die donderdag willen komen kijken op ruime afstand gehouden door de politie. Volgens de EOD (Explosieven Opruimingsdienst Defensie) zijn er geen extra veiligheidsmaatregelen nodig, dat geldt voor zowel het Nemaho-terrein als het terrein in Wehl.

Tijdens werkzaamheden op het terrein aan het Zaagmolenpad werden een Britse antipantser-raketbom van zestig pond en een duizendponder gevonden. De EOD was opzoek naar een locatie omdat het gebruikelijke terrein onder water stond. Nu is er gekozen voor de locatie in Wehl.

Lees meer over:

EOD|Nemaho|Doetinchem|Bom|Wehl|

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem verkocht na jaren van onduidelijkheid

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem is verkocht. Het Rijksvastgoedbedrijf, nu nog de eig...

Geen gewonden bij ongeval met drie voertuigen in Doetinchem

Bij een ongeval waarbij meerdere automobilisten betrokken waren in Doetinchem, zijn dinsdagavond gee...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Twee gewonden bij steekpartij ISK-school in Doetinchem, beide partijen aangehouden

Op een brug nabij de ISK-school in Doetinchem zijn twee personen gewond geraakt en aangehouden. Een ...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...