Ulft, Netherlands

Geschrokken reacties na explosie bij coffeeshop Doetinchem: 'Het is niet te bevatten'

Foto: REGIO8
In de nacht van maandag op dinsdag is een coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem zwaar beschadigd geraakt door een explosie. De klap was in de wijde omgeving te horen, en ook omliggende panden liepen schade op. De schrik zit er goed in bij buurtbewoners.
Redactie REGIO8 | 21 oktober 2025 15:48 | Aangepast op 21 oktober 2025 15:48
“Het was alsof mijn bed omhoogvloog", vertelt een buurtbewoonster. “Toen het gebeurde, ben ik meteen mijn bed uitgegaan om te kijken. Ik was helemaal van slag.” Buiten trof ze een ravage aan bij de coffeeshop. “Het is onvoorstelbaar wat er is gebeurd. Ik kan me voorstellen dat dit een enorme impact heeft op mensen. Het is echt niet te beschrijven.”

De coffeeshop is sinds 2024 gevestigd aan de Veemarkt. Volgens de buurtbewoonster is er geen sprake geweest van overlast. “Wij wonen hier een half jaar en dachten eerst: ‘O jee, een coffeeshop.’ Maar eerlijk gezegd hebben we er totaal geen last van. Het is zelfs beter geworden en er zitten altijd bewakers buiten. Alleen dat dit nu zo dichtbij gebeurt, is echt niet te bevatten.”

Onderzoek in volle gang
De politie is een onderzoek gestart naar de exacte oorzaak van de explosie. “De politie heeft in de directe omgeving gezocht naar aanwijzingen en sporen. Vooral camerabeelden van bijvoorbeeld deurbelcamera’s kunnen verschil maken’, laat de politie weten.

Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. De politie roept getuigen op zich te melden:

‘Wie heeft er vannacht of mogelijk in de dagen hiervoor wat opvallends gezien in de omgeving van het pand wat te maken kan hebben met deze zaak? We zijn natuurlijk ook erg benieuwd hoe een mogelijke dader bij het pand gekomen is en in welke richting hij vertrokken is. De politie heeft veel belang bij beelden die zijn vastgelegd met een camera, maar ook uw verklaring kan erg waardevol zijn!”

Wie meer weet of over beelden beschikt, wordt verzocht contact op te nemen met de politie via 0900-8844.

Lees meer over:

Politie|Doetinchem|

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval op Wildenborchseweg in Vorden

Op de Wildenborchseweg in het buitengebied van Vorden heeft zaterdagavond een eenzijdig verkeersonge...

Illegale rave in gekraakt pand Doetinchem beëindigd door politie

De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een illegale raveparty beëindigd in een gekraak...

Fietser gewond bij aanrijding op Liemersweg in Doetinchem

Een fietser is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het ongeval gebeurde o...

Inloophuis in Doetinchem ondersteunt al 12,5 jaar iedereen die met kanker te maken heeft

Het Oude IJssel Huis in Doetinchem is voor veel mensen een belangrijke plek. De deuren staan open vo...

Achterhoekse ‘hoornaarsjacht’ in de herfst: ‘Nu is het juist zo handig’

De opkomst van de Aziatische hoornaar blijft een groot probleem in de Achterhoek. Hoewel ze vooral i...

GroenLinks-PvdA in Doetinchem bekogeld met vuurwerk: 'Het wordt steeds vaker goedgepraat'

Tijdens een campagneactie van GroenLinks-PvdA in het centrum van Doetinchem zijn partijleden zaterda...