gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gendringen weer finishplaats Olympia's Tour

c777c69fe19639282eed8766df5b9be4.jpg
Redactie REGIO8 |

"We verwachten dat we kosteloos voor het publiek een hoop spektakel kunnen brengen", aldus voorzitter Gerard van Balveren van Stichting Wielerpromotion Gendringen. Na de start in Ulft zal het peloton tijdens de derde etappe van de Tour via Doetinchem, Zelhem, Borculo, Lichtenvoorde, Winterswijk en Aalten terug gaan richting Oude IJsselstreek. "Zo hebben we alle deelnemende gemeenten gehad", aldus Van Balveren. "En dan hopen we 's avonds te finishen in Gendringen."

Opvallende afwezige in de Achterhoekse etappe is de gemeente Montferland, maar dat heeft volgens de wethouder een speciale reden: "Wij organiseren wel de individuele tijdrit", aldus wethouder Tanja Loeff-Hageman. "Dat is wel heel erg mooi. We beginnen bij Huis Bergh in 's-Heerenberg en eindigen uiteindelijk in Emmerich bij Hoch-Elten. We zorgden dus wel voor de nodige hoogtemeters."

Talenten van de toekomst in koers
Wethouder Loeff-Hageman is blij met de komst van de koers naar haar gemeente. "Montferland heeft zich heel erg op de kaart willen zetten als wielergemeente." Onderdeel van die ambitie is het organiseren van het Nederlands Kampioenschap Wielrennen volgend jaar, maar de Olympia's Tour is een mooie voorbode. "Wat is er nu mooier dan deze koers mee te mogen maken? Het is de oudste wielerronde die we kennen met de talenten van de toekomst."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.