gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gendringen weer finishplaats Olympia's Tour

c777c69fe19639282eed8766df5b9be4.jpg
Redactie REGIO8 |

"We verwachten dat we kosteloos voor het publiek een hoop spektakel kunnen brengen", aldus voorzitter Gerard van Balveren van Stichting Wielerpromotion Gendringen. Na de start in Ulft zal het peloton tijdens de derde etappe van de Tour via Doetinchem, Zelhem, Borculo, Lichtenvoorde, Winterswijk en Aalten terug gaan richting Oude IJsselstreek. "Zo hebben we alle deelnemende gemeenten gehad", aldus Van Balveren. "En dan hopen we 's avonds te finishen in Gendringen."

Opvallende afwezige in de Achterhoekse etappe is de gemeente Montferland, maar dat heeft volgens de wethouder een speciale reden: "Wij organiseren wel de individuele tijdrit", aldus wethouder Tanja Loeff-Hageman. "Dat is wel heel erg mooi. We beginnen bij Huis Bergh in 's-Heerenberg en eindigen uiteindelijk in Emmerich bij Hoch-Elten. We zorgden dus wel voor de nodige hoogtemeters."

Talenten van de toekomst in koers
Wethouder Loeff-Hageman is blij met de komst van de koers naar haar gemeente. "Montferland heeft zich heel erg op de kaart willen zetten als wielergemeente." Onderdeel van die ambitie is het organiseren van het Nederlands Kampioenschap Wielrennen volgend jaar, maar de Olympia's Tour is een mooie voorbode. "Wat is er nu mooier dan deze koers mee te mogen maken? Het is de oudste wielerronde die we kennen met de talenten van de toekomst."

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.