Ulft, Netherlands

Gemeenteraad dwingt 30 procent sociale huurwoningen af bij woningbouwplan Laren Noord

Marja Eggink-Meuleman. REGIO8.
Wat willen jongeren: wel of geen sociale huurwoningen in een kleine kern? Of juist een voorkeur voor betaalbare koopwoningen? De discussie in de gemeenteraad in Lochem spitste zich, net als in andere gemeenten, ook daar op toe bij een woningbouwplan in Laren Noord. Daar ligt een woningbouwplan voor 60 tot 70 woningen.
Domien Esselink | 12 mei 2025 21:26 | Aangepast op 12 mei 2025 21:26
GroenLinks, CDA, VVD, LochemGroen! en PvdA kwamen maandagavond tijdens de gemeenteraad met een amendement om minimaal 30 procent sociale huurwoningen te realiseren, 40 procent betaalbare koopwoningen en maximaal 30 procent dure koopwoningen.

Splitsen
Wethouder Marja Eggink-Meuleman pleitte er voor de 40 procent betaalbare koopwoningen te splitsen en te oormerken: 20 procent tot 303.750 euro en 20 procent tussen 303.750 euro en 405.000 euro. “Voor starters en jonge gezinnen zijn de categorie tot 3 ton betaalbaar, daarboven wordt het moeilijker”, aldus Eggink-Meuleman.

Na een schorsing waren de indieners van het amendement er snel uit. Ze volgden het voorstel van de wethouder, dus een splitsing van de 40 procent betaalbare koopwoningen in 20 procent tot pakweg 3 ton en 20 procent tot ruim 4 ton. Maar ze hielden wel vast aan 30 procent sociale huurwoningen. “Dat is voor ons een zwaartepunt. We willen deze locatie niet laten schieten, er is veel behoefte aan die categorie”, aldus GroenLinks-fractievoorzitter Arda van den Brink.

‘Het ligt ons zwaar’
Raadslid Jan Wesseldijk van Gemeentebelangen trok het aantal sociale huurwoningen in twijfel. “Wij vinden 30 procent aan de hoge kant, is daar behoefte aan? Dat blijft principieel voor ons een punt”, zei Wesseldijk, die daarbij wees op een onderzoek onder jongeren in Laren. Maar na de schorsing ging hij tóch akkoord: “Het ligt ons zwaar, maar omwille van gaan we er in mee.”

Lees ook

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ont...

Ulftse kinderen vieren tachtig jaar vrijheid op acht meter hoogte

Geen rekenen of spelling dinsdag en woensdag voor basisschoolkinderen uit Ulft. Het klaslokaal wordt...

Achterhoek presenteert nieuwe woningdeal: 'We investeren in de leefbaarheid'

De Achterhoek heeft een nieuwe woningdeal opgesteld voor meer woningbouw dan eerder beoogd. In de vo...

Feestzaal Spilman verdwijnt voorgoed uit Beltrum: ‘Eeuwig jammer, maar de jeugd wil hier wonen’

Waar vroeger honderden mensen feestvierden, klinken nu het breken van puin van een sloopkraan en de ...

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....