Ulft, Netherlands

Gemeentebelangen bezorgd over pluimvee

Regio8 | 24 april 2017 08:46 | Aangepast op 24 april 2017 08:46
“Uit diverse onderzoeken is gebleken dat de fijnstof die vrijkomt een gevaar oplevert voor omwonenden die binnen een straal van één kilometer van het bedrijf wonen. Dat er met deze feiten nog niets is gedaan is ons een doorn in het oog”, aldus fractievoorzitter Patrick Moors. “Woningen in Wehl en De Huet staan straks ruim binnen de in het onderzoek genoemde anderhalve kilometer.”

Volgens Moors, die zich baseert op een onderzoek van de Universiteit Utrecht en het UMC Utrecht, hebben omwonenden in een straal van 700 meter rond een pluimveebedrijf 11% meer kans op longziekten. Gemeentebelangen wil dan ook dat er meer onderzoek naar de risico’s wordt gedaan.

Het biologische pluimveebedrijf, dat nog in afwachting is van de juiste vergunningen, houdt woensdagmiddag van 16.00 uur tot 20.00 uur een voorlichtingsbijeenkomst in Doetinchem. Omwonenden en andere geïnteresseerden krijgen dan de mogelijkheid om vragen te stellen en eventuele zorgen te uiten.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gretig De Graafschap klaar voor seizoensopener in eigen huis

Op een zonovergoten sportpark De Bezelhorst heeft De Graafschap donderdag de laatste training in aan...

Achterhoekse politie doet mee met Europese flitsmarathon

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland houdt deze week een flitsmarathon in de Achterhoek. Er w...

Doetinchemse binnenstad zoekt verbinder voor de lange termijn

Sinds september vorig jaar is Binnenstadbedrijf Doetinchem opnieuw op zoek naar een nieuwe centrumma...

Nieuwe datum voor invaren Nettelhorsterbrug in Lochem

De provincie Gelderland heeft een nieuwe datum voor het invaren van de Nettelhorsterbrug in Lochem b...

Fietsster gewond bij aanrijding op Ettenseweg in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en een fietsster op de Ettenseweg in Doetinchem, is donderdagmidd...

Scooterrijder gewond na aanrijding met brommerrijder in Gaanderen

Bij een aanrijding tussen een scooterrijder en een brommerrijder in Gaanderen is woensdagavond een p...