Ulft, Netherlands

Gemeente maakt werk van statushouders

Regio8 | 14 oktober 2016 07:14 | Aangepast op 14 oktober 2016 07:14
De gemeente wil in twee fases extra vluchtelingen met een verblijfsvergunning huisvesten op verschillende locaties. In de eerste fase gaat het om zo’n 50 statushouders die medio 2017 gehuisvest moeten worden op vijf locaties. Voor de locaties zijn in de zomer al klankbordgroepen gevormd. Zij bespreken de inrichting, uitstraling en verdere integratie.

De werkzaamheden aan de voormalige peuterspeelzaal in Varsseveld starten op korte termijn. De verwachting is dat eind van het jaar de eerste bewoners er hun intrek in kunnen nemen. Ook start Wonion binnenkort met de werkzaamheden aan de Emmastraat. De klankbordgroepen voor de locaties in Netterden, Terborg en Sinderen hebben meer tijd nodig om de tijdelijke woningen te realiseren en komen daarom pas in 2017 aan bod.

Als de eerste fase rond november in uitvoering is, wordt gestart met evaluaties tussen Oude IJsselstreek en Wonion met het oog op de tweede fase.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Jonge ondernemers Julia en Quinten stappen in Café Baan in Geesteren

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 28 sep 2023 11:07

Tranen bij afscheid van geliefde marktkoopman in 's-Heerenberg

Jasper Hazelaar | Nick Hermsen | 28 sep 2023 16:59

Lees ook

Leerlingen van speciaal basisonderwijs SAM krijgen meer bewegingsvrijheid

Leerlingen van SAM, een stichting voor speciaal basisonderwijs in Doetinchem, hebben meer bewegingsv...

Pieper kan ondanks stoppen bij NSC gewoon door als dijkgraaf

Het stoppen van Hein Pieper als partijvoorzitter van Nieuw Sociaal Contract (NSC) heeft geen invloed...

Politie spreekt bestuurders aan die tóch over landbouwsluis bij Wehl rijden

Op de weg tussen Laag-Keppel en Wehl heeft de politie maandag bestuurders aangesproken die tóch over...

Honderden Hengeloërs zingen volkslied voor slotstuk nieuwe speelfilm

Honderden Hengeloërs hebben zaterdag gezamenlijk het volkslied van hun dorp gezongen op het grasveld...

Stankoverlast in Liemers door stalbrand in Duitse grensplaats Kleef

Inwoners van de Liemers hebben maandagochtend een grote stalbrand kunnen ruiken die over de grens wo...

Hagelnieuw busje volledig uitgebrand bij Groenlo, flinke overlast voor verkeer

Een volgens de bestuurder pasgekocht busje is maandagochtend bij Groenlo tijdens het rijden in brand...