gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente maakt werk van statushouders

e84d3f6223168533328ad4fd5b299398.jpg
Redactie REGIO8 |
De gemeente wil in twee fases extra vluchtelingen met een verblijfsvergunning huisvesten op verschillende locaties. In de eerste fase gaat het om zo’n 50 statushouders die medio 2017 gehuisvest moeten worden op vijf locaties. Voor de locaties zijn in de zomer al klankbordgroepen gevormd. Zij bespreken de inrichting, uitstraling en verdere integratie.

De werkzaamheden aan de voormalige peuterspeelzaal in Varsseveld starten op korte termijn. De verwachting is dat eind van het jaar de eerste bewoners er hun intrek in kunnen nemen. Ook start Wonion binnenkort met de werkzaamheden aan de Emmastraat. De klankbordgroepen voor de locaties in Netterden, Terborg en Sinderen hebben meer tijd nodig om de tijdelijke woningen te realiseren en komen daarom pas in 2017 aan bod.

Als de eerste fase rond november in uitvoering is, wordt gestart met evaluaties tussen Oude IJsselstreek en Wonion met het oog op de tweede fase.

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.