Ulft, Netherlands

Geluidsinstallatie valt op meerdere mensen bij intocht in Winterswijk, drie gewonden naar ziekenhuis

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl
Bij de intocht ter gelegenheid van tachtig jaar bevrijding van Winterswijk zijn meerdere mensen gewond geraakt. Een geluidsinstallatie die langs de route stond, viel naar beneden op meerdere mensen in het publiek. Drie mensen raakten gewond.
Redactie REGIO8 | 30 maart 2025 14:08 | Aangepast op 30 maart 2025 14:08
Het ongeval gebeurde rond 12.00 uur op de markt in Winterswijk. Om de bevrijding na te bootsen, werd er een intocht gehouden met meerdere legervoertuigen die een route door Winterswijk reden. Eenmaal op de markt ging het echter vreselijk mis. Langs de route stond een geluidsinstallatie en hing er een kabel boven de weg. Vervolgens raakte een tank die te hoog was de kabel, waardoor de installatie naar beneden viel op meerdere mensen.

Drie mensen raakten gewond door het ongeval. De gewonden zijn een 65-jarige vrouw uit Winterswijk, een 57-jarige vrouw uit Borculo en een 57-jarige vrouw uit Eibergen.

Op beelden is te zien dat mensen zagen dat de tank de kabel meetrok. Zij probeerden de bestuurder en de inzittenden van de tank nog te waarschuwen, maar mogelijk vanwege het lawaai van het voertuig hebben zij dit niet gehoord.

De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt naar de locatie van het ongeval. Zo werd er een traumaheli opgeroepen. Over de ernst van de verwondingen van de slachtoffers is nog niets bekend. Drie mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De markt is inmiddels ontruimd en de festiviteiten zijn afgelast. De intocht wordt wel afgereden. De politie is een onderzoek gestart.

Lees meer over:

112achterhoek-nieuws.nl|

Lees ook

Doorboren van gasleiding verstoort werkzaamheden aan Ambachtsweg in Zelhem

Bij werkzaamheden aan de Ambachtsweg in Zelhem is dinsdagmiddag een gaslekkage ontstaan. Tijdens de ...

Brand zorgt voor flinke schade aan woning in Vorden

Bij een brand aan de Enkweg in Vorden is een woning flink beschadigd geraakt. De bewoners van het hu...

Twee auto's zwaar beschadigd door brand in Doetinchem: politie doet onderzoek

In de nacht van maandag op dinsdag zijn aan de Beethovenlaan in Doetinchem twee voertuigen ernstig b...

Groep wandelaars voorkomt grote bosbrand bij Ruurlo

Een groep oplettende wandelaars heeft maandagavond voorkomen dat er een grote brand is ontstaan in h...

Auto belandt op zijn kant na eenzijdig ongeval in De Heurne

Bij een eenzijdig ongeval op de Varsseveldseweg in De Heurne is een auto met daarin twee inzittenden...

Persoon zwaargewond na val uit hotelraam in Zeddam

Bij een hotel aan de ’s-Heerenbergseweg in Zeddam is een persoon zwaargewond geraakt na een val uit ...