gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen zorgen bij jammarkt Neede om droogte

a542a27caffa5f659a82ac00a97440ab.jpg
Redactie REGIO8 |
Willie Lindeboom van de Historische Kring in Neede is er al maanden druk mee: de jaarlijkse jammarkt. Gelukkig voor haar en alle andere jamliefhebbers heeft de droogte geen gevolgen voor het evenement, dat woensdag weer wordt gehouden. Veel fruit was al vroeg rijp, dus er kon al eerder begonnen met het koken.

Lindeboom heeft er vanaf mei een deeltijdbaan aan. ‘’Zeker 0,6 fte,’’ vertelt de Achterhoekse boven een dampende pan worteltjesjam tegen Omroep Gelderland. Vanwege de hitte lag het maken een paar weken stil. ‘’Normaal gesproken ben ik zo vlak voor de markt al wel klaar met koken, maar met die hitte in de keuken is het geen pretje.’’

Na de worteltjesjam is ze waarschijnlijk wel klaar. Dan heeft ze bijna 750 potten jam gemaakt voor de markt van dit jaar. De potjes staan allemaal in dozen en kratten in de schuur. Van 'gewone' aardbeienjam tot de wat minder gangbare courgettejam.

Blij dat het klaar is
De droogte gooide gelukkig geen roet in het eten. ‘’Er is fruit genoeg. Vooral de bramen waren dit jaar vroeg rijp, ongeveer een maand eerder dan anders.’’ Problemen verwachtte ze sowieso niet, want er zat ook nog genoeg fruit in de diepvries. Zo aan het eind is Willie Lindeboom er wel een beetje klaar mee. ‘’Dan ben ik blij dat het erop zit, maar in januari begint het altijd weer te kriebelen hoor.’’

De jammarkt in Neede wordt woensdag voor de 28e keer gehouden.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.