gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen zorgen bij jammarkt Neede om droogte

a542a27caffa5f659a82ac00a97440ab.jpg
Redactie REGIO8 |
Willie Lindeboom van de Historische Kring in Neede is er al maanden druk mee: de jaarlijkse jammarkt. Gelukkig voor haar en alle andere jamliefhebbers heeft de droogte geen gevolgen voor het evenement, dat woensdag weer wordt gehouden. Veel fruit was al vroeg rijp, dus er kon al eerder begonnen met het koken.

Lindeboom heeft er vanaf mei een deeltijdbaan aan. ‘’Zeker 0,6 fte,’’ vertelt de Achterhoekse boven een dampende pan worteltjesjam tegen Omroep Gelderland. Vanwege de hitte lag het maken een paar weken stil. ‘’Normaal gesproken ben ik zo vlak voor de markt al wel klaar met koken, maar met die hitte in de keuken is het geen pretje.’’

Na de worteltjesjam is ze waarschijnlijk wel klaar. Dan heeft ze bijna 750 potten jam gemaakt voor de markt van dit jaar. De potjes staan allemaal in dozen en kratten in de schuur. Van 'gewone' aardbeienjam tot de wat minder gangbare courgettejam.

Blij dat het klaar is
De droogte gooide gelukkig geen roet in het eten. ‘’Er is fruit genoeg. Vooral de bramen waren dit jaar vroeg rijp, ongeveer een maand eerder dan anders.’’ Problemen verwachtte ze sowieso niet, want er zat ook nog genoeg fruit in de diepvries. Zo aan het eind is Willie Lindeboom er wel een beetje klaar mee. ‘’Dan ben ik blij dat het erop zit, maar in januari begint het altijd weer te kriebelen hoor.’’

De jammarkt in Neede wordt woensdag voor de 28e keer gehouden.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.