Ulft, Netherlands

Geen zorgen bij jammarkt Neede om droogte

Regio8 | 21 augustus 2018 09:38 | Aangepast op 21 augustus 2018 09:38
Willie Lindeboom van de Historische Kring in Neede is er al maanden druk mee: de jaarlijkse jammarkt. Gelukkig voor haar en alle andere jamliefhebbers heeft de droogte geen gevolgen voor het evenement, dat woensdag weer wordt gehouden. Veel fruit was al vroeg rijp, dus er kon al eerder begonnen met het koken.

Lindeboom heeft er vanaf mei een deeltijdbaan aan. ‘’Zeker 0,6 fte,’’ vertelt de Achterhoekse boven een dampende pan worteltjesjam tegen Omroep Gelderland. Vanwege de hitte lag het maken een paar weken stil. ‘’Normaal gesproken ben ik zo vlak voor de markt al wel klaar met koken, maar met die hitte in de keuken is het geen pretje.’’

Na de worteltjesjam is ze waarschijnlijk wel klaar. Dan heeft ze bijna 750 potten jam gemaakt voor de markt van dit jaar. De potjes staan allemaal in dozen en kratten in de schuur. Van 'gewone' aardbeienjam tot de wat minder gangbare courgettejam.

Blij dat het klaar is
De droogte gooide gelukkig geen roet in het eten. ‘’Er is fruit genoeg. Vooral de bramen waren dit jaar vroeg rijp, ongeveer een maand eerder dan anders.’’ Problemen verwachtte ze sowieso niet, want er zat ook nog genoeg fruit in de diepvries. Zo aan het eind is Willie Lindeboom er wel een beetje klaar mee. ‘’Dan ben ik blij dat het erop zit, maar in januari begint het altijd weer te kriebelen hoor.’’

De jammarkt in Neede wordt woensdag voor de 28e keer gehouden.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Shanice moest zoontje laten gaan, Marieta geeft haar een gezicht

Een miskraam. Werd niet over gesproken. Met veel verborgen verdriet tot gevolg. Fotografe Marieta La...

Buurt verontwaardigd over zwembadplan bij Margriethal Didam

Als het aan de omwonenden van de Margriethal in Didam ligt, komt er op die locatie geen zwembad. Eer...

Fietser en brommerrijder komen hard ten val bij botsing in Zelhem

Een brommerrijder en een fietser zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Doetinchemsew...

Oude IJsselstreek steekt stokje voor komst gigantisch zonnepark Etten

Er gaat een streep door het plan voor een gigantisch zonnepark rondom het crematorium in Etten. Ontw...

Verdachte aangehouden na explosie bij appartementencomplex in Doetinchem

De politie heeft maandagochtend een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie aan de ...

Doetinchem in shock na nieuwe explosie bij coffeeshop: 'Deze is nog erger dan de vorige'

Buurtbewoners van de Veemarkt in Doetinchem werden maandagochtend vroeg opnieuw opgeschrikt door een...