Ulft, Nederland
Terug

Geen zorgen bij jammarkt Neede om droogte

a542a27caffa5f659a82ac00a97440ab.jpg
Redactie REGIO8 |
Willie Lindeboom van de Historische Kring in Neede is er al maanden druk mee: de jaarlijkse jammarkt. Gelukkig voor haar en alle andere jamliefhebbers heeft de droogte geen gevolgen voor het evenement, dat woensdag weer wordt gehouden. Veel fruit was al vroeg rijp, dus er kon al eerder begonnen met het koken.

Lindeboom heeft er vanaf mei een deeltijdbaan aan. ‘’Zeker 0,6 fte,’’ vertelt de Achterhoekse boven een dampende pan worteltjesjam tegen Omroep Gelderland. Vanwege de hitte lag het maken een paar weken stil. ‘’Normaal gesproken ben ik zo vlak voor de markt al wel klaar met koken, maar met die hitte in de keuken is het geen pretje.’’

Na de worteltjesjam is ze waarschijnlijk wel klaar. Dan heeft ze bijna 750 potten jam gemaakt voor de markt van dit jaar. De potjes staan allemaal in dozen en kratten in de schuur. Van 'gewone' aardbeienjam tot de wat minder gangbare courgettejam.

Blij dat het klaar is
De droogte gooide gelukkig geen roet in het eten. ‘’Er is fruit genoeg. Vooral de bramen waren dit jaar vroeg rijp, ongeveer een maand eerder dan anders.’’ Problemen verwachtte ze sowieso niet, want er zat ook nog genoeg fruit in de diepvries. Zo aan het eind is Willie Lindeboom er wel een beetje klaar mee. ‘’Dan ben ik blij dat het erop zit, maar in januari begint het altijd weer te kriebelen hoor.’’

De jammarkt in Neede wordt woensdag voor de 28e keer gehouden.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.