gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen enkele overlastmelding na Turks voetbalfeest in Doetinchem

ef2b0db09b3f61deaf0c35e1f2963bfe.jpg

Het centrum van Doetinchem stond dinsdagavond figuurlijk in vuur en vlam door Turkse voetbalsupporters. Hoewel er flink werd getoeterd en gefeest, is er bij de gemeente geen enkele klacht binnengekomen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Wij kijken naar feestvierende voetbalsupporters”, reageert een woordvoerder van Doetinchem op de vraag of er problemen waren met de openbare orde en veiligheid. “Als supporters feestvieren en geen onaanvaardbare overlast veroorzaken dan hoeft er weinig aan de hand te zijn.” Vlak na het laatste fluitsignaal bij Turkije-Oostenrijk barstte er een waar volksfeest los in de stad. Een stoet van enkele honderden mensen vierde eerst feest bij het gemeentehuis. Later verplaatste het feest zich naar de Catharinakerk. Ondanks de festiviteiten, is er bij de gemeente geen enkele ‘EK-gerelateerde’-klacht binnengekomen.

Door de overwinning staat Turkije voor het eerst sinds 2008 in de kwartfinale van een EK Voetbal. Juist Nederland is daarin zaterdagavond de tegenstander. De woordvoerder van Doetinchem kan nog niet aangeven of er aanvullende veiligheidsmaatregelen worden genomen: “We bekijken samen met de politie welke risico’s er zijn en welke afspraken en/of maatregelen er eventueel genomen moeten worden.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.