gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gabriël Parochie sluit zes van de elf kerken

ad159a0b76b3f95eeba9cd7766a6caa5.jpg
Redactie REGIO8 |

“Zoals het plaatje nu ligt, gaat er binnen een jaar gestopt worden met het vieren van de weekendliturgie”, zegt diaken Theo Reuling. “Binnen twee jaar gaat de kerkdeur op slot.” Het aantal doopsels, communies, vormsels, huwelijken en uitvaarten dat de afgelopen jaren plaatsvond in de kerken van de parochie blijft jaarlijks afnemen. Tegelijkertijd blijven de inkomsten voor de parochie ook afnemen. De verwachting voor de komende vijf jaar is dan ook dat de kosten zullen stijgen, terwijl de inkomsten blijven afnemen.

De parochie verwacht binnen tien jaar nog flink te krimpen in bezoekersaantallen. Waar er nu wekelijks nog 900 parochianen naar de kerk gaan, is de verwachting dat er in 2027 nog 250 tot 300 mensen gebruik maken van de diensten. “In principe kan dat in één kerk, dus dan zou je aan één kerk genoeg hebben”, stelt Reuling.

Nieuwe bestemming
Voor de gebouwen die worden gesloten wordt de komende tijd een nieuwe bestemming gezocht. “Het parochiebestuur wil graag meewerken aan een bestemming dat past binnen het dorpsgebeuren en dat een goed gevolg geeft aan de kerkelijke bestemming dat erop zat”, aldus Reuling. De parochie vraagt inwoners van de kernen om met ideeën te komen voor een andere invulling. “Want slopen is bij ons absoluut niet het uitgangspunt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.