Ulft, Netherlands

Frisse prins leidt optocht Vrolijke Drammers

Een opvallend frisse Prins Ralph I leidde zondag de carnavalsoptocht van De Vrolijke Drammers door de straten van Loil en Didam. Door storm Dennis kon de stoet tijdens carnaval niet rijden en werd de optocht een week verplaatst.
Regio8 | 2 maart 2020 16:24 | Aangepast op 2 maart 2020 16:24

“Een goed besluit”, vindt Prins Ralph I van de verplaatsing. “Ik ben zelf ook een fanatiek wagenbouwer en het was te gevaarlijk om mee te doen. Nu kunnen we een weekje later starten, een unieke oplossing.” Omdat het carnaval officieel al afgelopen is, moesten er noodgedwongen een aantal aanpassingen worden doorgevoerd. De route door Loil werd ingekort en in Didam werd niet gestopt. Ondanks de verplaatsing, was de sfeer langs de route goed: “Normaal is de optocht het begin van het carnavalsweekend”, weet de prins. “Nu zijn we blij dat we nog een weekend mee kunnen doen, de kers op de taart. Vorige week hadden we de slagroom met het echte carnavalsfeest. Maar als je eenmaal in de stemming bent, gaat het goed.”

De feestvierders in Loil namen de verplaatsing voor lief, omdat ze tijdens carnaval in hun nieuwe onderkomen geen last van het slechte weer hadden. Volgens de prins was de storm geen smet op het carnavalsweekend. “Voor mij was het als prins sowieso een toppertje, maar ik denk voor de meeste carnavalisten in Loil”, zegt Ralph, die wijst naar het in gebruik nemen van de kerk. “Het was een uitdaging voor iedereen, maar wij vinden het top. En we pikken de optocht nog mee, dus het kan niet mooier.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Explosieven aangetroffen in Lichtenvoorde, vijftig woningen ontruimd

Midden in een woonwijk in Lichtenvoorde zijn vrijdag aan het eind van de middag explosieven gevonden...

Keupers Kerst | Kijk hier de compilatie

Hans Keuper is in de aanloop naar Kerstmis door de Achterhoek getrokken om bij verschillende generat...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht koude dagen voor oud en nieuw

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Eerste marathon op natuurijs tweede kerstdag in Winterswijk

De eerste marathon op natuurijs van dit seizoen is deze vrijdag op de baan van de Winterswijkse IJsv...

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...