Ulft, Netherlands

Franse coureurs overleden na crash tijdens wegrace Hengelo

Foto: HAMOVE
De twee mannen die afgelopen zondag een ongeluk hebben gehad tijdens de wegrace in Hengelo zijn overleden aan hun verwondingen. Het Franse zijspanduo Franck Bajus en Christophe Darras raakte van de baan en kwam tot stilstand in een naastgelegen weiland.
Tim Rondeel | Viggo Zweverink | 14 mei 2024 12:40 | Aangepast op 14 mei 2024 12:40
'Vandaag bereikte ons het droevige bericht dat beide heren maandagavond aan de gevolgen van deze crash zijn overleden', laat HAMOVE, organisator van de wegraces in Hengelo, dinsdag weten in een persbericht. 'Het bestuur van de HAMOVE wil namens de vereniging op deze manier haar diepste medeleven betuigen aan de familie, vrienden en motorsportcollega's. We wensen hen veel sterkte toe in deze moeilijke tijd.'

Het is de eerste keer in de bijna zestigjarige historie van de wegraces in Hengelo dat er een coureur is overleden. Het ongeval gebeurde in de laatste race van het weekend, de tweede race van de Northern Sidecar Cup. De coureur en bakkenist werden overgebracht naar het Radboud in Nijmegen en het MST in Enschede, maar bezweken alsnog aan hun verwondingen. De politie laat weten niet verder onderzoek te doen en bevestigt het overlijden van de coureurs.

Northern Sidecar Cup
De mannen deden mee aan de Northern Sidecar Cup, die gereden wordt op stratenciurcuits in Frankrijk, Nederland, Duitsland en België. In een zijspan zitten twee coureurs, één rijdt en de ander verplaatst zijn gewicht om te zorgen dat de zijspan in bochten stabiel blijft. De wegraces op de Varsselring waren de tweede in het zijspan-seizoen. Tijdens de race in Assen wordt het overleden duo herdacht.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees meer over:

Hengelo|Wegrace|

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Van lostrillende boutjes tot bloedstollende bochten: Motorsportteam uit Hengelo klaar voor Isle of Man TT

Met de races op de Varsselring nog vers in het geheugen staat het Hengelose motorsportteam Performan...

Dankzij livestream kijken recordaantal mensen naar wegraces op Varsselring in Hengelo

Een recordaantal mensen heeft afgelopen weekend naar de wegraces op de Varsselring in Hengelo gekeke...

Burgemeester Van Domburg wil traditie van ronkende motoren op Varsselring behouden

Duizenden motorliefhebbers uit alle windstreken maken zich weer klaar om komend weekend af te reizen...

Op het spoor van innovatie: project brengt studenten en bedrijven langs de grens samen

Het bedrijf Caisley uit Bocholt produceert miljoenen oormerken per jaar. Ze worden gebruikt om koeie...

Wolf in Hengelo bleef uren bij woning liggen doordat verdover in verkeerde Hengelo stond

De wolf die in de achtertuin van een woning in Hengelo werd aangetroffen is verdoofd en weggehaald. ...

Wolf aangetroffen in achtertuin van woning in Hengelo

UPDATE | De wolf die in de achtertuin van een woning in Hengelo werd aangetroffen is verdoofd en weg...