Ulft, Netherlands

Forse kritiek op ziekenhuisbestuurder Van Ewijk

Oud-bestuurder Frits Schmidt van zorgverzekeraar Menzis vindt dat huidig ziekenhuisbestuursvoorzitter Chrit van Ewijk van Santiz niets meer te zoeken heeft in Winterswijk. Schmidt wil dat de fusie van het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) en het Slingeland wordt afgeblazen.
Regio8 | 19 december 2019 16:33 | Aangepast op 19 december 2019 16:33
“Van Ewijk is gefileerd en is al zijn vertrouwen kwijt”, zegt Schmidt naar aanleiding van de informatieavond van woensdag in Groenlo. “Hij heeft geprobeerd uit te leggen hoe hij gehandeld heeft, maar werd door bijna iedereen in de zaal afgestoten. Eénmaal je excuses aanbieden is prima, maar tot driemaal toe...” Schmidt was van 2001 tot 2008 lid van de raad van bestuur van Menzis en maakt deel uit van de actiegroep van de stichting Vrienden van het SKB, die de openbare informatieavond in Groenlo heeft georganiseerd. “Er was in de zaal veel wantrouwen en dat heeft Van Ewijk niet kunnen wegnemen”, zegt Schmidt. “Nu lijkt me de raad van toezicht aan de beurt. Hoe kan deze man nog verder?”

Volgens de in Groenlo woonachtige Schmidt is de fusie tussen het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem en het SKB in Winterswijk 'overbodig'. “De problemen zijn gekomen na de fusie”, zegt Schmidt. “De twee ziekenhuizen zouden volledig geëquipeerd doorgaan, maar die afspraak is geschonden. Verder hebben de ziekenhuizen andere ambities; Winterswijk wil basiszorg leveren, in Doetinchem hebben ze pretenties voor het topzorgpredikaat te gaan. Dat gaat ten koste van dat andere ziekenhuis, want het SKB wordt dan door het Slingeland leeggezogen.”

‘Fusie afblazen’
Beide ziekenhuizen zijn financieel gezond en kunnen volgens Schmidt prima op eigen benen staan. “De beste oplossing is de fusie af te blazen”, vindt de Groenloër. “Het is een bestuurlijke fusie, dus dat is in één dag geregeld. Laat Van Ewijk dan de zaken in Doetinchem met de nieuwbouw voor zijn rekening nemen, Winterswijk kan het wel alleen.”

Problemen met vacatures
Directeur zorg Joris van Eijk van Menzis wees net als Van Ewijk op het probleem van het invullen van vacatures in de toekomst. Personeelstekort is de bedreiging van de toekomst voor het SKB. “Maar als dat zo is, dan los je dat met een fusie niet op, dat is onzin", vindt Schmidt. “Daarom is het wel belangrijk dat er snel duidelijkheid komt hoe het verder gaat, want het vertrouwen in Van Ewijk is weg. Daardoor gaat het personeel vanzelf weg en heb je het probleem van personeelstekort zelf gecreëerd.”

Foto: REGIO8/Omroep Gelderland

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...