Ulft, Netherlands

FNV-medewerker 'belaagd' bij ESBRO in Wehl

Een FNV-medewerker is woensdag naar eigen zeggen belaagd tijdens een actie bij kippenslachterij ESBRO in Wehl. Hij wilde namens de vakbond met personeel in gesprek om aandacht vragen voor de cao-onderhandelingen binnen de pluimveesector, maar dat werd hem niet in dank afgenomen.
Jasper Hazelaar | 17 maart 2021 15:21 | Aangepast op 17 maart 2021 15:21
“Ik werd echt belaagd, want ik moest mijn spullen vasthouden”, vertelt Serda Karabulut, die woensdag bij het wisselen van ploegendiensten medewerkers van het bedrijf hoopte te spreken. Bij het klaarzetten van zijn protestmateriaal op het bedrijfsterrein werd hij aangesproken door medewerkers van de ESBRO. “Er kwamen twee mannen op mij af die met wegwerpgebaren duidelijk probeerden te maken dat ik van het terrein af moest”, schetst Karabulut. “Dat ging zo onbeschoft dat ik zei dat ze normaal moesten doen. Toen werd het duwen en trekken, maar toen ik mijn telefoon pakte om te filmen, stopten ze."

Karabulut stond op het terrein omdat er volgens hem buiten de poort van het bedrijf geen veilige plek was. Ook de politie kwam naar de kippenslachterij toe, maar de FNV’er doet geen aangifte naar aanleiding van het 'duwen en trekken'. “Daar heb ik geen behoefte aan”, aldus Karabulut. “We zijn hier om onze leden en de medewerkers van de ESBRO te informeren over de stand van zaken van de cao-onderhandelingen. Hoe ze mij hier hebben behandeld, zo’n gevoel krijg ik ook aan de onderhandelingstafel.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Doetinchemse loopt marathon van Berlijn uit liefde voor zieke vader

De Doetinchemse Suzanne Jansen is in het buitengebied van Zelhem hard aan het trainen. Ze gaat namel...

Auto botst tegen boom op Grolsedijk bij Lievelde

Bij een eenzijdig ongeval op de Grolsedijk bij Lievelde is maandagavond een personenauto tegen een b...

Gemeente Lochem staat garant voor 5 miljoen voor nieuw clubgebouw Golfclub Lochem

De gemeenteraad van Lochem heeft maandagavond ingestemd met een garantstelling van 5 miljoen euro vo...

Partijen bijten door zure appel heen met betrekking tot zonnepark Bekenschot bij Barchem

Gemeentebelangen, VVD en Meedenken met Lochem hebben maandagavond ‘met pijn in het hart’ ingestemd m...

Van vieze filterpeuken tot volle sojafles: Emmerich maakt Rijn schoon

Op zaterdagochtend, klokslag tien uur, stroomt de Ward in Emmerich langzaam vol met mensen die niet ...

Inwoners Etten uiten zorgen over mogelijke komst van asielzoekersdorp nabij dorpskern

Zo’n driehonderd inwoners van Etten kwamen zaterdagochtend samen om hun stem te laten horen tegen de...