Ulft, Netherlands

Flinke ingreep door houtrot in school Winterswijk

Regio8 | 1 januari 2001 00:00 | Aangepast op 1 januari 2001 00:00

"We hebben geprobeerd te traceren waar de lekkage vandaan komt", zegt directeur facilitair Ed de Graaf van de Winterswijkse school. De geconstateerde lekkage bleek echter niet het grootste probleem op het dak. Het water op de vijfde verdieping van de school had gezorgd voor houtrot in de balkconstructie, waardoor de luchtbehandelingskasten scheef kwamen te staan. "Ze staan als een toren van Pisa op het dak", aldus De Graaf. "Om verdere schadelijke gevolgen te voorkomen, moeten die kasten van het dak af en moet de balkconstructie vervangen worden." De komende periode wordt de verrotte houtconstructie vervangen door een stalen bouwsel, waar de luchtbehandelingskasten op kunnen staan.

Voor de vijf jaar oude school betekent dat een flinke ingreep. "Dit had niet voorzien kunnen worden", aldus De Graaf over de problematiek aan het pand. "De keuze voor de houten balkenconstructie is misschien niet de juiste geweest, maar niemand heeft voorzien dat er ergens een lekkage in het dak zou ontstaan." De kosten kunnen volgens directeur De Graaf oplopen tot 150.000 euro. Gesprekken met de gemeente Winterswijk en de aannemer over de bekostiging lopen inmiddels. "Ik heb er vertrouwen in dat we daar heel goed uitkomen", besluit De Graaf.

De gemeente Winterswijk geeft aan alle vertrouwen te hebben in een goede afloop. "Het is een vervelende kwestie", aldus burgemeester Joris Bengevoord. "Maar ik neem aan dat het voor het einde van de vakantie geregeld is."

Foto: REGIO8

Lees ook

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...