Ulft, Netherlands

Festival Achterland gaat door in 'Festihal'

Hoewel Festival Achterland in Doetinchem definitief is afgelast, kan losgaan volgens de organisatie nog steeds in de overdekte locatie nabij de stad. Het voormalige pand van Festival wordt de komende tijd omgebouwd tot een overdekt evenemententerrein voor onder meer optredens en foodtrucks.
Serena Speet | 3 mei 2021 17:26 | Aangepast op 3 mei 2021 17:26

"We zagen het al gebeuren dat het festival dit jaar weer niet door kon gaan met Pinksteren", aldus Bart Kiers, medeoprichter van het festival dat normaal 20.000 bezoekers trekt. "Daarom dachten we: 'Wat nou als we die mensen coronaproof verspreiden over een heel jaar?' Toen was het idee geboren." Bezoekers kunnen vanaf 1 juli terecht in de zogenaamde 'Festihal'. Wat er georganiseerd wordt en hoeveel mensen daarbij welkom zijn, is afhankelijk van de op dat moment geldende coronamaatregels. "In het begin voor dertig of vijftig man", voorspelt Kiers. "Maar uiteindelijk willen we hier een paar honderd man feestend, hossend en gevaccineerd zien dansen."

Bezoekers hoeven volgens medeoprichter Nienke Zonsveld niet bang te zijn dat de alternatieve versie ten koste gaat van de sfeer en de stijl van Achterland. "Die aankleding die wij altijd doen, dat zijn wij, dus dat komt ook hier weer naar voren", aldus Zonsveld. "Alleen in plaats van een heel groot festivalterrein hebben we nu een grote hal." Doordeweeks worden in die hal koffie en broodjes verzorgd door een Achterhoekse horecazaak, in het weekend wordt de ruimte gevuld met eetkraampjes en is er ruimte voor optredens.

Ideale locatie
De organisatie wil de nieuwe locatie aan de Spinbaan ook na de coronatijd inzetten voor Achterland: "Het plan is eerst een jaar, maar als wij merken dat het goed draait dan gaan we door", vertelt Kiers. De medeoprichter is blij dat de locatie van de 'Festihal' dicht bij de Bleek is, waar het festival normaal plaatsvindt. "Volgend jaar, als het festival weer plaatsvindt pakken we deze area erbij", aldus Kiers. "We zijn stiekem aan het uitbreiden naar het centrum van Doetinchem."

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...