Ulft, Netherlands

Extra veiligheidsmaatregelen op komst bij de Bocholtse kermis

Foto: EVEZien
Na de aanslag in Solingen voert de Duitse politie extra controles uit en worden aanvullende maatregelen genomen tijdens de kermis in Bocholt. De details van deze maatregelen worden later deze week bekendgemaakt.
Bart Sollman | 30 september 2024 15:42 | Aangepast op 30 september 2024 15:42
De kermis in Bocholt vindt plaats van vrijdag 18 tot en met maandag 21 oktober. Dit evenement staat bekend als de grootste kermis in de regio Nederrijn en Münsterland, en trekt veel bezoekers uit Nederland. Vooral de beroemde live-optredens in de grote Beierse feesttent bij het Rathaus zijn populair onder Nederlandse bezoekers. Het evenement combineert een kermis met het traditionele Oktoberfest.

Vanwege de populariteit en het grote aantal bezoekers heeft de gemeenteraad van Bocholt vragen gesteld over de veiligheid tijdens de kermis. De aanslag in Solingen vond plaats tijdens een viering ter ere van het 650-jarig bestaan van de stad. Hierbij werden drie mensen doodgestoken en raakten acht anderen gewond. De verdachte, een 26-jarige Syriër, zou banden hebben met de Islamitische Staat (IS), die de aanslag opeiste. Volgens de Duitse binnenlandminister van Noordrijn-Westfalen, Herbert Reul, stond de dader niet op de radar van de veiligheidsdiensten. De politie zal in overleg met de gemeente Bocholt strengere controles uitvoeren, aldus politiechef Hälten van Kreis Borken.

Omdat veel Nederlanders de kermis bezoeken, zijn er elk jaar Nederlandse politieagenten aanwezig. "De samenwerking verloopt uitstekend. Ze worden regelmatig aangesproken door Nederlandse bezoekers."

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...