Ulft, Netherlands

Excuus van Belastingdienst voor nare post

Regio8 | 3 maart 2017 18:45 | Aangepast op 3 maart 2017 18:45
"Ik stond echt aan de grond. Je trots vaart weg op zo'n moment", vertelt een emotionele Berendsen aan Omroep Gelderland. "Ik ben niet gescheiden. Ik ben getrouwd met een vrouw van wie ik verschrikkelijk veel heb gehouden, maar die ik kwijt ben geraakt door die vreselijke ziekte." Hij belde direct naar de Belastingdienst om te vragen hoe dit kon misgaan. "Toen kreeg ik zo'n belastingdienstachtige reactie van een - verder wel vriendelijke - medewerkster. Dat ze zich kon voorstellen dat het vervelend was en dat ik morgen (vrijdag, red.) tussen 14.00 en 18.00 uur teruggebeld zou worden door de betreffende afdeling. Alsof een postpakket wordt afgeleverd."

De fiscus laat in een reactie aan Omroep Gelderland weten dat het de gang van zaken betreurt. "Laat ik vooropstellen dat het ontzettend vervelend is dat de heer Berendsen die brief heeft gekregen. Namens de Belastingdienst bied ik hem dan ook onze excuses aan als het zo is gelopen", laat een woordvoerder weten. Volgens de woordvoerder wordt de gang van zaken uitgezocht en is het in die procedure niet ongebruikelijk dat er iemand wordt teruggebeld. Voor Berendsen was dat antwoord onvoldoende. "Het voelde na dat telefoontje alsof ik geen steek was opgeschoten."

Excuses vanuit de Belastingdienst
Inmiddels heeft Berendsen reactie gehad van de Belastingdienst: "Zij vinden het ook een vreselijke situatie." Volgens de weduwnaar is de fiscus van mening dat de brief nooit verstuurd had moeten worden. "Ook heeft de Belastingdienst vastgesteld dat ik niet de enige weduwnaar ben die deze brief gekregen heeft", aldus Berendsen. "Ze zullen alles in het werk stellen om ook de andere betrokken via een brief excuus aan te bieden. Daarnaast zal er binnenkort een boeket bloemen met brief bij me thuis worden bezorgd, dit gebaar is voor mij voldoende."

Foto: REGIO8

Lees ook

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...

NS wil kraakpand nabij station Doetinchem op korte termijn slopen

NS wil het pand van het voormalige Openbaar Vervoer Museum, dat momenteel door enkele dak- en thuisl...