Ulft, Netherlands

Europees avontuur voor volleyballers Orion al na één ronde voorbij

Active Living Orion is in de zestiende finale van de Europese Challenge Cup uitgeschakeld. De Doetinchemse volleyballers gingen in eigen huis kansloos met 0-3 onderuit tegen Rieker UJS Komarno, nadat er in Slowakije ook al werd verloren.
Jasper Hazelaar | 30 november 2023 10:11 | Aangepast op 30 november 2023 10:11
“Teleurgesteld, dat is wel het sterkste gevoel dat nu in het team en bij mezelf heerst”, laat libero Mats Bleeker van Orion weten in reactie op de wedstrijd van woensdagavond. Met 23-25, 24-26 en 28-30 was het een vrij kansloze avond voor de Doetinchemmers, die in Slowakije ook al met 3-1 in sets verloren. “We hebben het gewoon niet zo heel goed gedaan”, vindt Bleeker, die onder de indruk was van de mindset van de tegenstander. “Ze gingen echt voor elke bal en zaten steeds op het scherpst van de snede. Wij kregen dat niet voor elkaar.”

Een reden voor het echec in de Topsporthal heeft de libero niet. Of het aan de spanning lag? “Het is natuurlijk wel de eerste wedstrijd met grote gevolgen, dus de druk is zeker groter, maar ik heb het niet zo beleefd dat dat het lastiger maakte”, zegt Bleeker. “Sommige jongens leven juist voor dit soort wedstrijden. Ik denk dat we eerder geschrokken waren van hoe goed ze waren en welke mentaliteit zij wél brachten. Daar lag echt het grote verschil.”

Topper tegen Lycurgus
De focus van Orion kan nu weer op de nationale competitie en de beker, de overgebleven kansen op eremetaal. Als koploper gaan de Doetinchemmers zondag op bezoek bij mede-titelkandidaat Nova Tech Lycurgus. “Een aardige kraker”, weet Bleeker. “Ze hebben hetzelfde als wij, ze zijn ook net uitgeschakeld in Europa dus zullen ook gebrand zijn op revanche. Dat gevoel leeft bij ons ook. Dit is nu klaar ,we willen doorpakken en die koppositie houden.”

Foto: Active Living Orion

Lees ook

Doetinchemse binnenstad zoekt verbinder voor de lange termijn

Sinds september vorig jaar is Binnenstadbedrijf Doetinchem opnieuw op zoek naar een nieuwe centrumma...

Jonge onderneemster Liz-Anne ziet Park of Dutch Dreams uitbloeien tot hotspot

Een horecazaak op 21-jarige leeftijd openen, op een gloednieuwe plek naast de binnenstad van Doetinc...

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Een motorrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Doetinchem. De politie is...

Politie ingezet bij dreigende situatie in centrum Doetinchem

De politie heeft woensdagmiddag met meerdere eenheden ingegrepen bij een dreigende situatie waarbij ...

Europabrug in Doetinchem deels afgesloten vanwege opknapbeurt

De Europabrug, gelegen op de Europaweg in Doetinchem, wordt een week lang onder handen genomen. De b...

Nieuwe eigenaar voor 'MediaMarkt-complex' en parkeergarage Doetinchem

Het voormalige MediaMarkt-pand en de parkeergarage aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinche...